Windows 7 ve alt yapısı hakkında.

Synchron
16-11-2009, 18:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Windows 7 ile ilgili merak ettiğim ve öğrenmek istediğim birkaç konu var. Bilgisi olan arkadaşlardan cevaplamalarını rica ediyorum.

1. Programların temel yapılarında (header, directories, sections) değişiklik var mı?
2. Uygulamaların PEB ve işlemlerin TEB'lerinde farklılık var mı?
3. Stanadart 32bit uygulamaların çalışmasında herhangi bir sorunla karşılaşılıyor mu?
4. 32bit programlama dilleri ve araçları kullanılabiliyor mu?
5. Uygulamaların ve bileşenlerinin etkileşimlerinde (bağlantı, kullanım ve bellekten atma) ne gibi farklılıklar var?
6. Pencereler arası haberleşme ve kontrol altyapısında farklılıklar nelerdir?

Son Düzenleme: Synchron ~ 16 Kasım 2009 19:00
maimetu
16-11-2009, 19:30   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Herkese Merhaba Öncelikle,

Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7600) surumu yani son beta versiyonu elimde mevcut..

BenimVista Home Premium 32-bit orjinal olarak Laptop'ta var.. 2yildir hicbir sekilde fortmat atmaya ihtiyac duymadan gayet hizli calisiyor..Sistem paylasimsiz 256 Mb ekran karti (1024'e kadar paylasimli)8600GS Turbocache, T7500 intel core 2 duo 2.2 Ghz 800fsb 4Mb L2 cacheişlemci, 2Gb DDR2 ram var.. Kaldirmasina kaldirir, ki uçurur bile diyorum..

---Tek sorunum eger ben Win7'yi kurarsamHDD'ye kayitli VISTA gider mi? Tekrar kurmak istersem kuramama gibiproblem, lisans illegalligi olur mu? kaygisindayim..Diyelimki kurdum vebegenmedim.. Yeniden Vista kurabilir miyim yoksa yeni bir CD aliptayukleme yapmak zorunda kalir miyim?

Diger ufak problem sorular ise;

-Photoshop, Gom player, Kamera, bazi oyunlar, ... sorun yasanir mi?

-Virus riski icin programlarda NOD32 disinda destekleyen var mi?

-Mesela Acer DVD oynatici (bilgisayar kapali durumda iken tek tusla acilan Media Bolumu) ise yaramaz mi olur?

-Kisa yol tuslari olan ie,mail,media player tuslari kullanilamaz olma ihtimali var mi?

Bu konuda kuran tecrubeli arkadaslara ozellikle soruyorum.. ACER 5920G kullanicilari.. LÜTFEEEN..