Windows 7 Vista farkı Nedir?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mahmutca57
26-12-2009, 17:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Ben açıkçası bir fark göremedim.Vistadaki o lanet sorunlar hala devam ediyor.Uyumluluk sorunları,çalışmayı durdurdu sorunları,yavaş açılma sorunları vs.Sizce bir fark var mı ya da bizim bilmediğimiz güzel yönleri neler?

by murat 58
26-12-2009, 17:41   |  #2  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

güncellemeri yaparsan daha iyi olur.vistaya göre daha tutarlı.uyumluluğa gelince güncellemeleri yap uyumluluk modunda aç..

farukdgn
26-12-2009, 19:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

Hızı diye düşünüyorum :)

mons
26-12-2009, 19:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
416 mesaj

iyi ve orta düzey mekinalarda pek fark yok bence ama daha eski sistemlerde biraz farkeder ama şunuda söyleyim vistadan daha çok hatasını gördüm tabiiki vista sp2 olanla. Ama vista ilk çıktığında dosya aktarmayı bile zor yapıyordu birde win 7 nin sp1 ini yükleyince düşünmek lazım. yani win 7 vistanın sp3 ü ve biraz daha şık hali denilebilir BENCE.

Kapalı Hesap (158332)
26-12-2009, 20:57   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Daha hızlı daha optimize daha kolay daha kullanışlı ve daha güzel.Vistaya göre.

Saygılar....

mancukya
27-12-2009, 02:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sevenda hic bir sorun görmüyorum.
Arkadasim driverslari eski xp yada vista cdleri ile kuruyor cogu kimse sonra e hata var.
Oyun konusuna gelince ekran karti güncelleme yok ayda 1 yeni sürüm cikiyor alsinda, directx win updatele gelmez güncelleme yok, bazi oyunlar sorunludur patc yani yama cikartir oyun firmasi yüklemezsiniz, dolayisi ile yeni yama crack olayinida bozar eski crackla devam edersiniz oyun calismiyor dersiniz.
Pc zaman icinde toz ceker, islemci macunu yetersiz kalir acip temizlemezsiniz, macun degistirmek dusunmezsiniz.
Gene saplanti sekilde eset, kasper var baba gibi virus yemez mantigi ile gidersiniz.
Ayni sekilde diskleri birlestirmek, gecici dosyalari temizlemek, kayit defteri temizleme sisteme fayda saglar yapmaz gene cogu kimse.
Genelde forumda yardim istiyenlerin büyük bölümünün yaptigi hata bunlar bu senin icin yazilmadi ama genel sebeblerin 100 % 75 bu sebeblerden kaynaklaniyor.

Turkish Developer
28-12-2009, 21:41   |  #7  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Windows Vista ile Windows 7 arasında bir takım testler, getiri ve götürülerini ele alan yararlı bir çok konu Chip Online forumda bulunmaktadır. En basitinden yazılım mühendislerinin yapmış olduğu bir takım testlerin yapıldığı haberini  paylaşmıştık;  https://www.chip.com.tr/forum/windows-7-ultimate-windows-vista-ultimate-test_t125805.html  ve bu konular gibi dahası için arama özelliğini kullanabilirsiniz...

uls2205
24-02-2010, 22:41   |  #8  
Üye
63 mesaj

arkadaşım çok uzun süredir bilişim sektöründe  çalışıyorum haliyle elimden geçen makinaların  haddi hesabı yok  win 7  yi alfa sürümünden bu yana takip ediyorum son olarak  rtm 32 ve 64 ultimate sürümlerinide kullanıp test etme fırsatını buldum şudur ki win 7 daha stabil hale gelmedi  uzun süreli kullanımda sistemdeki yavaşlama ve ağırlık gözle görülür şekilde hissediliyor özellikle update lerden sonra  yani güvenlik yamalarından sonra kasılmalar ve açılış kapanış hızları  uzumaya başlıyor...Eğer orjinal işletim sisteminiz varsa win 7 ye geçiş için biraz daha beklemekte fayda var.Hem bu arada microsoft un bilgisayarınızı  a- dan  z-ye tarayıp  işletim sisteminizin kırık mı yoksa orjinal  mi olduğunu bildiğini  (güncelleştirmeler kapalı olsa dahi) ama ev kullanıcıları ile şu aşamada uğraşmak istemediğini  bilmenizde fayda var.Yaptığınız internet bağlantısı üzerinden kapı numaranıza kadar  biliyorlar aslında...

Son Düzenleme: uls2205 ~ 24 Şubat 2010 22:42
Recep Baltaş
25-02-2010, 00:36   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Siz  o zaman Vista'ya yüklediğiniz çöp programları aynen 7'ye de kurmuşsunuz bu kadar basit....kullanamayan kişiye Windows 10 da verseniz nafile...

Batuhan Karsan 26
04-03-2010, 14:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Başlat çubuğu bile Vista'ya yeter

Sefa Adak
04-03-2010, 15:45   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Merhaba

Win.7 ile Vista arasında gozle gorulur buyuk farklar var.Sizin sisteminiz yavaşsa, "Calısmayı Durdurdu" gibi sorunları yasamanız cok normal, cunku eski driver'lar Vista ve Win.7'de uyumsuzluk yaratmıs olabilir.O yuzden bence ilk işiniz Driver'larınızı Update etmek olmalı.Sonrasında Recep Baltas'ın yazılım konusunda dedigine de katılıyorum.Sizin makinede degil de farklı makinede kullanırsanız farkı anlarsınız.Hız, Stabil Calısma, Kullanıslılık ve gelistirilmis ozellikler..Bence Driver'ları ve programları gozden gecirirseniz iyi olur.Ayrıca sistem ozelliklerinizi de yazarsanız daha saglıklı yardımcı olabiliriz.