Windows 7 Xp Mode VT-x Kurulum Hakkında...

byozi147
26-09-2010, 12:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Herkese Slm...

Direk konuya giriyim.

Benim işlemcim İntel i5 -430M 2,26 Ghz Dir.İşlemcim hakkında araştırma yaptım ve VT-x yani vizilition technologi -X  'i desteklemektedir bu da Resmi;

Ama çoğu internet sitelerinde araştırma yaptım bu sanallaştırma hakkında açıklamalar şunlar bu özelliği kullanabilmek için işlemciniz desteklemesi gerekir ve en az W7 Ultimate Prof ve Enterp. Kullanmalısınız demiş Bu özelliği aktif hale getire bilmek iin BIOS dan Vizilation özelliğini aktif edin demiş ama gel gelelim benim BIOSumda böyle bir özellik mevcut değil ama işlemcim destekliyor sanırım anlıyacağınız kafam biraz karışmış durumda suan W7 64 bit ultimate indiriyorum neden 32 bit kulanmıyorsun diyeceksiniz çünkü Acer aspire 5745 G serisi laptop umun yanlızca Windows 7 64bit serisi işletim sistemleri için driverleri var vede bende Xp ile çalışan programlarımı kullana bilmek için çözümler ve çareler arıyorum suan HDD 2 ye böldüm ve birine 64 bit W7 Diğerinede Xp yükliyeceğim ama işlemcim böyle bir özelliği destekliyorsa neden kullanmıyım ki değilmi. Bu konu hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim şimdi ben hangi programı yüklemeliyim işlemcim destekliyormu desteklemiyormu naapöalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkürler....

R.O.G
26-09-2010, 13:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
247 mesaj

Ben bir Pentium Dual Core E5300 ve Win 7 Ultimate kullanıcısıyım.Microsoft Virtual PC programı ile sanal olarak XP kullanıyorum.

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35300#ordering
Gördüğün gibi işlemcinin destekleyip desteklememesiyle alakası yok.Benim işlemcimde virtualization özelliği yok ama ben çok rahat bir şekilde Win Xp'yi sanal olarak kullanabiliyorum.İşlemcin performanslıysa hiçbir şekilde problem yaşamazsın.Yalnız işlemcideki virtualization teknolojisi sayesinde sanal işletim sistemi daha performanslı çaılışır.Tek fark budur.

Bunu kullanabilmek için BİOS'tan ayar yapmana da gerek yok.Sadece Windows'ta kurulum yapacaksın bu kadar.Driverları tam olarak yükledikten sonra hiçbir problem olmaz.

byozi147
26-09-2010, 13:17   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

R.O.G Öncelikle Teşekkür Ederim Çok Saol Vaktini ayırıp beni bilgilendirdiğin için.

Net'te baya araştırma yaptım konular sunlar sanallaştırma kullana bilmek için işlemciniz desteklemesi gerek başka bir konuda şu artık işlemcisi destekleyen veya desteklemeyen herkes Sanallaştırma özelliğini kullana bilecek diyor Yani insan 2 arada bir derede kalıyor hangisine inansam diye galiba bi konuda okumuştum MS RC diye bir yama cıkarmış herkes bu özelliği kullana bilsin diye peki senden son bi ricam olcak bu kurulumu gerçekleştirmem için bana varsa elinde setup linklerini paylaşırmısın piyasada ceşitli programlar var bunlardan hangisini kullanmama gerek.Örneğin snn kullandığın nedir mesela.

R.O.G
26-09-2010, 13:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

İşlemci desteği olsa da olmasa da sanal makine kullanırsın.Hiç kafana takma.Bir resim koyayım da için rahatlasın:)

Mesela ben Microsoft Virtual PC 2007 kullanıyorum.Çok basit bir kullanımı var.Sana bu programdan sonra lazım olantek şey bir Xp CD'si o kadar.Eğer ayarlar konusunda sıkıntı yaşarsan yardımcı olurum.

Virtual PC 2007 indirme adresi: http://www.microsoft.com/downloa ... 73b6&DisplayLang=en

Ekleme: Benim işlemcimde Virtualization teknolojisi varmış.Dikkatli bakmamışım kusura bakma.Daha önce bu özelliği inceleme ihtiyacı olmadığı için hiç bakmamıştım vallahi.

Son Düzenleme: R.O.G ~ 26 Eylül 2010 13:41
byozi147
26-09-2010, 13:59   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

Tekrar Tekrar Teşekkürlerimi sunuyorum sana çok saol İnş. Bende sana başka bir konuda yardımcı olurum.İyi hafta sonları dilerim.

R.O.G
26-09-2010, 15:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Rica ederim:) Teşekkürler.