Windows 7 Yardım

osmanefe
22-02-2009, 20:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

Arkadaşlar ben win7 build 6956 kullanıyorum bilgisayarımda 3 adet disk bölümü var bu disk bölümlerinden win 7 nin bulunduğu bölüm e ama c olarak gözüküyor win 7 de iken xp de hiç bir sorun yok 3 taen c,d,e olarak gözüküyor ama win 7 de sadece c,d olarak gözüküyor yani windows 7 kendini c de zannediyo ama e de kurulu xp den bakınca herşey yerli yerinde c de xp e de win 7 var win 7 için kendisini e ye nasıl taşıyabilirim nasıl düzeltebilirm win 7 den bakınca sadece c d var ve xp nin bulunduğu disk alanındaki dosyaları göremiyorum nasıl düzeltebilirimEmin değil

D o ğ a n
22-02-2009, 20:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Bu sürücülerde "aslında" kavramı yok aslında. :) Yani "C olan aslında XP. 7 değil." diye bir söz söylemek saçma olur. Windows işletim sistemi, kendisini C olarak gösterir. Diğer sürücüler D,E,F... olarak adlandırılır.

Gelelim Windows 7 altında 3. sürücünün gösterilmemesine. Windows 7 açıkken Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp Manage deyin. Açılan pencerede sol tarafta Storage altındaki Disk Management'e tıklayın. Sağda açılan bölümde, Bilgisayar içinden görünmeyen bölüme sağ tıklayıp Change Driver Letter and Paths...'a tıklayın. Bir harf atayın. Daha sonra o bölüm de Bilgisayar altında görünecektir.

osmanefe
22-02-2009, 21:02   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

Bu sürücülerde "aslında" kavramı yok aslında. :) Yani "C olan aslında XP. 7 değil." diye bir söz söylemek saçma olur. Windows işletim sistemi, kendisini C olarak gösterir. Diğer sürücüler D,E,F... olarak adlandırılır.
---------------------
bunları biliyorum zatende konuyu en kolay sanırım bu şekilede açıklayabilirdim :)
yardım için çok teşekkür ederim ben bu dsk alanına şimdi mesela e diyorumya xpde c bi kararsızlık sorunu çıkmaz değilmi?

Son Düzenleme: osmanefe ~ 22 Şubat 2009 21:04
D o ğ a n
22-02-2009, 22:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
534 mesaj

Sorun olmaz. Aslında kavramı yok nasılsa. :)