Windows 7 yavaş kurulum ve açılış..

jericho
15-11-2009, 21:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Intel Core2 Duo 2.40 Ghz 600 Mhz
2 Gb Ram
BIOS Phoenix Tech. LTD 6.00 PG, 03.01.2008
Radeon X1550 512 Mb.
250 Gb HD
Windows 7 Ultimate
Çift çekirdek

Ben Windows Vista kullanırken yükseltme yapmadım ve bilgisayarıma yeni bir Windows 7 yüklemesi yaptım.Yüklemeden önce vistadaki sürücülerimi Drivergen programı ile yedekledim.Windows 7 yi yükledikten sonra yine aynı program ile sürücüleri yüklemeye çalıştığımda bir problem oluştu ve bilgisayarım kilitlendi.Yeniden başlatıp kurulumu tekrar yapmak istedim ancak yine problem oluştu ben kurulumu yarıda kesip reset attıktan sonra C sürücüsü uçtu.Kurulum yaparken 250 gb lik hard diskimin yalnız D bölümü gözüküyordu,C gözükmüyordu.Mini vista ile açtığımda da yalnizca D bölümündeki dosyalarımı görebiliyordum.Daha sonra Hirenboot içindeki hard disk programları ile bir çözüm aramaya çalıştım ve şimdi ismini hatırlamadığım bir program ile birazda tesadüf eseri C geri geldi.Windows 7 yi tekrar yükledim.Ama çok yavaş kuruldu ve açılışı da çok yavaş yapmaya başladı.Daha sonra sistem çökmeye başladı.Her kuruluştan sonra bir kaç günlük çalışmadan sonra açılmamaya başlıyor ve sistem onarımı devreye giriryor ancak onaramıyor.Son olarak kurulum dvd sinden yaptım onarımı ve açıldı ama wireless dahil olmak üzere bir çok hata ortaya çıktı ve yeniden yükleme yaptım.Dediğim gibi kurulum çok ama çok yavaş oldu ve kurulumdan sonra da açılış 4-5 dakika sürüyor.Aynı dvd ile bir başka bilgisayara yükleme yaptığımda bu sorunların hiç birini yaşamadım.Sonuç olarak hard disk üzerinde ya da bios üzerinde bir bozulma olmuş olabilir mi ya da daha başka ne gibi bir sorunum olabilir?Bu sorunun çözümü ne olabilir?Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

black_flood
15-11-2009, 23:20   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bios güncellemesi yap ve tüm bölümleri sıfırlayarak çözülür sorunun ve bu arada sürücüleri sen asla kurma win7 kendisi otamatik netten alsın kursun. ellen sürücü kurma olayı bitti artık win7 ellen sürücü kurdunmu sendeki sorunlar doğabiliyor hatta donanım arızasına bile sebep olabiliyor bazen.

OSMAN BAĞÇEVAN
15-11-2009, 23:30   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

windows  7 kurulduğunda veya açılmadığında bir hata veriyor mu ?(hataya göre daha iyi bulabiliriz sorunun nerden kaynaklandığını)
hard diskinizi tamamen biçimeldnrimiyor musunuz  ?(virüs olma ihtimalini düşürün)
doananım ısılarınız nedir ?(everest)
bios default mu ?
o.c yaptınız mı ?

jericho
16-11-2009, 17:28   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

herhangi bir hata vermiyor...direkt sistem onarıma geçiyor orada bir sefer hard disk problemi diye bir şey yazmıştı...kurarken bölümleri kaldırıyorum ve yeni bölüm oluşturduktan sonra birde biçimlendiriyorum..oc yapmadım son olarak belki çözülür diye default yaptım...bir de biostan güncelleme yapmak istedim floppy disk istedi benim pc de floppy yok başka bir şekilde biosu güncelleyebilir miyim..ayrıca ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

Barış
16-11-2009, 17:33   |  #5  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj

BİOS güncellemesinden önce Harddisk de oluşabilecek sorunlara bakın. eğer d diskinizde çok fazla döküman yok ise DVD veya hariciye aktarıp 2 bölümüde sikip HDD Generator ile taratıp deneyebilirsiniz. BIOS güncellememenizi su yüzden söyledim. Eğer yanlsı sürüm veya versiyon yüklerseniz açılmama veya entegrenin uçması gibi uç hatalar karşınıza çıkabilir. öncelikle hdd üzerinde yogunlaşabilirsiniz.

Edit : İmla

Son Düzenleme: Barış ~ 16 Kasım 2009 17:35
OSMAN BAĞÇEVAN
17-11-2009, 01:53   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

windows üzerinden bios unuzu kolayca güncelleyebilirsiniz...
inceleyin :

jericho
17-11-2009, 18:37   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

diğer arkadaşın söylediği mbr olayını araştırdım internette.fixmbr yaptım c sürücüsünü biçimlendirip yeniden kurdum.şu an itibarı ile sorun gözükmüyor.ancak en kısa zamanda söylediğiniz HDD Generatör ile de bir taratıcam.yardımlarınız ve gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.

mancukya
17-11-2009, 19:22   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Calisiyorsa fazla elleme o tarz programlarin yarari kadar zararida olur bazi seylerin yazilmasi sadece sorun oldugunda gecerlidir calisan sey icin yapilmaz yazilim amacida zaten o.