windows 7 ye geçmelimiyim?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
VOY
19-07-2010, 21:18   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

@ADEM-KAYA  Aslında Windows 7 64 Bit Sistem Gereksinimlerine baktığımızda RAM için en az 2 GB istiyor.  1,5 RAM ile rahat kullanmanız istisnalar arasında. Bende kendi deneyimlerime göre konuştum. 2 GB Ram ile düzgün kullanamadığımdan dolayı Ram 3 GB olmalıdır yazdım.

Recep Baltaş
19-07-2010, 22:41   |  #27  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: Kadir190  
Bence ne yap biliomusun Çift işletim sistemi kur bi yerde xp bi yerde win7 hangisinden memnun kalırsan onla devam et sonrada temiz bi kurlum yaparsın

bide Yalnız  online Counter Strike oyunuyosan win7 de olmuyor(sxe uyumsuz)
Yani 10 dolaralık CS'yi alamıyor musunuz?

Recep Baltaş
19-07-2010, 22:42   |  #28  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: stalker35ugh  
gecme arkadasim kesinlikle bu kadar dandik berbat bir isletim sisitemi gormedim xp nin verdigi performansin yaninda degeri zerre kadar degil  oyunlarda aldigin fps hizi duser cunku arka planda aero var  ayrica oyunlari dx 10 calstrdigi icin fps illa ki dusucek istemesende dosya kopyalama falan xp den biraz daha kisa olabilir ama sirf bunu icinde 7 e gecilmez  sahsen kullandim tum ayayrlamari yaptim hatta puanlamada 7.8 verdi ama boyle bir sistemde ben bunu diyorsam emin ol birsey vardir cok
Bilgisayar kullanmayı biliyor musunuz?

Alıntı: bosluk  
Dayatmaların amacı ne ben onu merak ediyorum epeydir Chip'te yanlız. Bir grup sürekli sakın olaki XP'ye bırakmayın elleriniz kırılır derken, diğer bir grup da sürekli 7'den başka birşey kurarsanız cahil kalırsınız diyor. Forumdaki MS satış elemanı olanlara (varsa tabi) lafım yok tabi de, hepimiz kullanıcıysak niye böyle fanatiklik yapıyoruz ki gereksiz yere? XP'nin şusunu beğeniyorum, 7'nin şusu güzel desek ve tercihi KİŞİSEL KULLANIM DENEYİMLERİNİ duymak isteyen diğer üyelere bıraksak daha hoş olmaz mı?
Windows 7'yi öneren biri olarak bütün dayanaklarımı forumun her yerinde görebilirsiniz. XP'cilerin ise bir dayanağı OLAMAZ.  15 yıldan beri PC kullanıyorum 7 diyorum, hayatında 95 kullanmamış kişiler XP diyorlar.XP'yi savunlar kara cahildir. XP güvenli değildir. XP zamanla hantallaşılr. XP çok iyiydi zamanında, ama artık Windows 7 var. Bazılarının bunu kafalarına sokmaları lazım.Yoksa Matbaa örneğinde olduğu gibi çağın gerisinde kalır olduğunuz yerde sayarsınız.Hayır yakında oyunlar sadece Windows 7 isteyince (Just Cause 2, Shattered Horizon şimdiden) bu XP'ciler ne diyecek merak ediyorum. Bir de XP kullanıp da kendine oyuncu diyenler var....onlara sözüm yok zaten...</div

Banned
19-07-2010, 23:39   |  #29  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
688 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Bilgisayar kullanmayı biliyor musunuz?

Windows 7'yi öneren biri olarak bütün dayanaklarımı forumun her yerinde görebilirsiniz. XP'cilerin ise bir dayanağı OLAMAZ.  15 yıldan beri PC kullanıyorum 7 diyorum, hayatında 95 kullanmamış kişiler XP diyorlar.XP'yi savunlar kara cahildir. XP güvenli değildir. XP zamanla hantallaşılr. XP çok iyiydi zamanında, ama artık Windows 7 var. Bazılarının bunu kafalarına sokmaları lazım.Yoksa Matbaa örneğinde olduğu gibi çağın gerisinde kalır olduğunuz yerde sayarsınız.Hayır yakında oyunlar sadece Windows 7 isteyince (Just Cause 2, Shattered Horizon şimdiden) bu XP'ciler ne diyecek merak ediyorum. Bir de XP kullanıp da kendine oyuncu diyenler var....onlara sözüm yok zaten...

arkadasim win 95 kullandin diye bilgisayari cok iyi bildigini zannettme  onu bizde kullandik neyin ne oldugunuda biliyoruz herkes gorusunu yaziyor siz gorusleri  elestiriyorsunuz biz diyoruz ki xp win 7 den daha hizli aslinda bu biraz tercih meselesi  bunu biz diyoruz siz ise win 7 cok yeni bissuru yenilikler barindirioyr ve hizli diyorsunuz sadece gorus sadece ...elestiri degil dikkat edin elestiri yapmasanizda nasil olsa konuyu acan elbet iki taraftan birini secicek ama siz surekli birilerini elestiriyor asagliyorsunuz ayiptir adam gibi forumda birseyde yazilmiyor  ayrica oyun demissiniz biz o kadar oyun meraklisi degiliz birtek oyun var o da online adinida soyleyeyim coj ayrica hntal demissin o benden alinti yaptigin yerin altinda bunun nasil duzeleceginin cevabini alirsin iyi geceler...

Mustafa@PC
20-07-2010, 04:01   |  #30  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
arkadasim win 95 kullandin diye bilgisayari cok iyi bildigini zannettme  onu bizde kullandik neyin ne oldugunuda biliyoruz herkes gorusunu yaziyor siz gorusleri  elestiriyorsunuz biz diyoruz ki xp win 7 den daha hizli aslinda bu biraz tercih meselesi  bunu biz diyoruz siz ise win 7 cok yeni bissuru yenilikler barindirioyr ve hizli diyorsunuz sadece gorus sadece ...elestiri degil dikkat edin elestiri yapmasanizda nasil olsa konuyu acan elbet iki taraftan birini secicek ama siz surekli birilerini elestiriyor asagliyorsunuz ayiptir adam gibi forumda birseyde yazilmiyor  ayrica oyun demissiniz biz o kadar oyun meraklisi degiliz birtek oyun var o da online adinida soyleyeyim coj ayrica hntal demissin o benden alinti yaptigin yerin altinda bunun nasil duzeleceginin cevabini alirsin iyi geceler...
Windows 7 hakkında söylediklerin tamamen senin fikrin biliyorsun değil mi ? =)

Windows 7'nin XP'den daha iyi olduğu gerçeği bilimsel bir gerçektir, öznel değil. Yani dayanakları, ispatları olan bir gerçek.

Eğer işlemcinden, raminden, ekran kartından modemine kadar tüm donanımlarını akıllı ve performanslı kullanmak istiyorsan 7 kuracaksın. (Hepsinin makalaler, testler ve incelemeler ile dayanağı vardır) Güvende olmak istiyorsan 7 kuracaksın. Güncel oyunları daha zevkli oynayayım diyorsan 7 kuracaksın vs vs

Zamanında çok yazdık, söledik o yüzden vs vs diye geçtim. Araştırabilirsin.

Adamlar daha yeni ne olabilir nasıl geliştirebiliriz derken bizimkiler 10 senelik alışkanlıklarından bıkmıyorlar. Teknoloji konusunda ne eski köyde oturmak ne de eski köye yeni adet getirmekten korkmak lazım. Bu arada siyaha beyaz demek eleştiri değildir ;)

Banned
20-07-2010, 04:45   |  #31  
Banlandı
688 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Windows 7 hakkında söylediklerin tamamen senin fikrin biliyorsun değil mi ? =)

Windows 7'nin XP'den daha iyi olduğu gerçeği bilimsel bir gerçektir, öznel değil. Yani dayanakları, ispatları olan bir gerçek.

Eğer işlemcinden, raminden, ekran kartından modemine kadar tüm donanımlarını akıllı ve performanslı kullanmak istiyorsan 7 kuracaksın. (Hepsinin makalaler, testler ve incelemeler ile dayanağı vardır) Güvende olmak istiyorsan 7 kuracaksın. Güncel oyunları daha zevkli oynayayım diyorsan 7 kuracaksın vs vs

Zamanında çok yazdık, söledik o yüzden vs vs diye geçtim. Araştırabilirsin.

Adamlar daha yeni ne olabilir nasıl geliştirebiliriz derken bizimkiler 10 senelik alışkanlıklarından bıkmıyorlar. Teknoloji konusunda ne eski köyde oturmak ne de eski köye yeni adet getirmekten korkmak lazım. Bu arada siyaha beyaz demek eleştiri değildir ;)

ha bozacini sahidi siraci siz gidin top oynayin :D yav kardesim ben ne yazdim sen okumadin mi ya da iyi mi okumadin herkesin kendi gorusu dedim... biz zamana gore degil istedigimiz gibi yasariz arkadas anlatabildim mi win 7 8 9 15 100 150000 bunlar hep ckck teknolojiye ulasmak zaten cok zor ama en iyiler herzman en iyi kalir ve ms xp nin suresini 2020 yilina kadar uzatti al chip haber de vardi oku neden mi cunku insanlar hala xp yi kullaniyor ve birakmazlarda bak gor

Mustafa@PC
20-07-2010, 05:28   |  #32  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
ha bozacini sahidi siraci siz gidin top oynayin :D yav kardesim ben ne yazdim sen okumadin mi ya da iyi mi okumadin herkesin kendi gorusu dedim... biz zamana gore degil istedigimiz gibi yasariz arkadas anlatabildim mi win 7 8 9 15 100 150000 bunlar hep ckck teknolojiye ulasmak zaten cok zor ama en iyiler herzman en iyi kalir ve ms xp nin suresini 2020 yilina kadar uzatti al chip haber de vardi oku neden mi cunku insanlar hala xp yi kullaniyor ve birakmazlarda bak
Şahid olmak değil amacım şıracı filanda değilim bu arada. Top değilde, futbolu severim :)

Sidik yarıştırma gibi bir gayem yok, gereğide yok bir yazılım için... Sana ben kişisel konuşmuyorum gerçekleri sölüyorum yani bilimsel yani dayanağı var yani ispatlı... Anladınmı kardeş

İstediğini kullan ama yiğidi söv hakkını ver ;)

Banned
20-07-2010, 06:49   |  #33  
Banlandı
688 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Şahid olmak değil amacım şıracı filanda değilim bu arada. Top değilde, futbolu severim :)

Sidik yarıştırma gibi bir gayem yok, gereğide yok bir yazılım için... Sana ben kişisel konuşmuyorum gerçekleri sölüyorum yani bilimsel yani dayanağı var yani ispatlı... Anladınmı kardeş

İstediğini kullan ama yiğidi söv hakkını ver ;)

bosuna tartisiyoruz bence cunku dedigini gibi bir yazilim bu yani  herkes istedigini kullansin herkesin iste kendine gore bir gorusu var o buna iyi diyor bu suna iyi diyor sonuc: herkesin kafasina en iyi hangisi yatiyorsa onu kullansin :)

Recep Baltaş
20-07-2010, 11:21   |  #34  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Gerçekten yetti artık saçmaladığınız. 

"İyiler her zaman iyi kalır" gibi saçma sapan bir düşünce bilgisayar dünyasında hiç bir zaman geçerli olmaz. Yahu kardeşim sen neden yeni işlemi alıyorsun madem? Git Celeron 300 kullan i7 kullanacağına, dünyanın en iyi OC olan işlemcisiydi zamanında...

Bu kadar boş, bu kadar cahilce, bu kadar geri bir düşünce nasıl olur anlamıyorum.

Arkadaşım insanlar XP'den vazgeçmez diyorsun da al sana bakalım vageçmişler mi o çöpten vazgeçmemeişler mi?Al bak !Bak biz senin gibi "işkembeden" konuşmuyoruz (Artık senin anlayacağın dil seviyesine indim....)

Buyrun kaynak:

Windows XP 32 bit 32.99% -0.81% (Düşüte!)
Windows 7 64 bit 26.65% +2.26% (Yükselişte)
Windows Vista 32 bit 14.01% -0.54% (Düşüşte)
Windows 7 12.07% +0.61% (Yükselişte)

Toplama çıkarma biliyorsan 32 Bit ve 64'bit'in oranlarını topla bakalım. 10 yıldan beri piyasada olan XP mi? Yoksa daha bir yaşına varmamaış olan Windows 7 mi daha çok kullanılıyor.

Hayır merak ediyorum, kaç yıl daha sizin gibi XP'yi savunan insanlarla uğraşacağız...

Bir de 64 Bit XP kullanıyorsunuz...Ne oldu? Yoksa 32 Bit RAM'leri görmedi mi?

Açın biraz dergi okuyun, bir kitap okuyun.

Bir de şunu anlamıyorum. Az önce XP'yi savunuyordun, şimdi gelmiş "benim şahsi görüşüm diyorsun".

Bi karar ver! XP'yi sevdiğin için mi kullanıyorsun, yoksa XP hızlı diye mi savunuyorsun?

Savunamayacağını anlayınca "şahsi görüşüm" diyorsunuz hemen.Size tek önerim var: Okuyun!

Atilla Sarıtaş
20-07-2010, 12:02   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: Kadir190  
Bence ne yap biliomusun Çift işletim sistemi kur bi yerde xp bi yerde win7 hangisinden memnun kalırsan onla devam et sonrada temiz bi kurlum yaparsın

bide Yalnız  online Counter Strike oyunuyosan win7 de olmuyor(sxe uyumsuz)
sXe artık çalışabiliyor. Arkadaşta Windows 7 Ultimate 64 bit var sorunsuz kullanıyor.
Ayrıca Windows 7 Home Basic & Premium 32 Bit kurabilirsin.

Banned
20-07-2010, 13:01   |  #36  
Banlandı
688 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Gerçekten yetti artık saçmaladığınız. 

"İyiler her zaman iyi kalır" gibi saçma sapan bir düşünce bilgisayar dünyasında hiç bir zaman geçerli olmaz. Yahu kardeşim sen neden yeni işlemi alıyorsun madem? Git Celeron 300 kullan i7 kullanacağına, dünyanın en iyi OC olan işlemcisiydi zamanında...

Bu kadar boş, bu kadar cahilce, bu kadar geri bir düşünce nasıl olur anlamıyorum.

Arkadaşım insanlar XP'den vazgeçmez diyorsun da al sana bakalım vageçmişler mi o çöpten vazgeçmemeişler mi?Al bak !Bak biz senin gibi "işkembeden" konuşmuyoruz (Artık senin anlayacağın dil seviyesine indim....)

Buyrun kaynak:

Windows XP 32 bit 32.99% -0.81% (Düşüte!)
Windows 7 64 bit 26.65% +2.26% (Yükselişte)
Windows Vista 32 bit 14.01% -0.54% (Düşüşte)
Windows 7 12.07% +0.61% (Yükselişte)

http://store.steampowered.com/hwsurvey

Toplama çıkarma biliyorsan 32 Bit ve 64'bit'in oranlarını topla bakalım. 10 yıldan beri piyasada olan XP mi? Yoksa daha bir yaşına varmamaış olan Windows 7 mi daha çok kullanılıyor.

Hayır merak ediyorum, kaç yıl daha sizin gibi XP'yi savunan insanlarla uğraşacağız...

Bir de 64 Bit XP kullanıyorsunuz...Ne oldu? Yoksa 32 Bit RAM'leri görmedi mi?

Açın biraz dergi okuyun, bir kitap okuyun.

Bir de şunu anlamıyorum. Az önce XP'yi savunuyordun, şimdi gelmiş "benim şahsi görüşüm diyorsun".

Bi karar ver! XP'yi sevdiğin için mi kullanıyorsun, yoksa XP hızlı diye mi savunuyorsun?

Savunamayacağını anlayınca "şahsi görüşüm" diyorsunuz hemen.Size tek önerim var: Okuyun!

tamam arkadasim kapatik konuyu herkes win7 yuklesin recep icin

Recep Baltaş
20-07-2010, 14:05   |  #37  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Bence de.