windows 7 yi xp ye çevirmek

meryant
23-02-2010, 13:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

xp cd si ile format atmak istiyorum olmuyor, bendeki windows 7 home premium yani ev için olanı, ben microsofta bunu alın windows 7 professional ı verin en fazla 1 ay kullandım aradaki farkı vereyim lisanslı olsun dedim adamlar kıllık ediyorlar, olmaz illede professionalı yeniden alacaksın diyorlar, zira windows 7 ev için olanlarda ağ ortamı kısıtlı bunu alınca fark ettim, yani casper laptop üzerinde geldi, bana ise işte kullanmam için kısıtlı olmayan windows 7 lazım veya xp kurmam lazım ama olmuyor. STOP: 0X0000007B(0XF78D2524,.........  veriyor. cd lerde sorun yok casper in xp cd sini kullandım yine aynı hatayı veriyor. bu virüs uyarısı veriyor ama olay virüs değil, xp windows 7 den eski olduğu için sorun çıkıyor. bu sorunla karşılaşan ve çözüm bulan varmı.?

Kapalı Hesap (158332)
23-02-2010, 19:03   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

1-) Yol 1
Boot ekranı geliyor ama xp kurulum sırasında dosyaları kopyalarken bu hatayı alıyor iseniz. Xp'yi kurmaya devam etmeden önce Windows 7'nin kurulu olduğu diski silip o diske Xp'yi kurarsanız sorun ortadan kalkar.

2-) Yol 2

Yok boot ekranı gelmiyor ise ekran gelemeden bu hatayı alıyorsanız Vista dvd'si ile kurulumu açın ve Windows 7'nin yüklü olduğu diski biçimlendirin ve vista'nın kurulumundan çıkarak Xp'kurulumuna devam edin.

Bu hatayı bende almıştım ama 2. yolu denedim ve xp'yi tekrardan kurmayı başardım.

Saygılar...

mancukya
23-02-2010, 23:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Yol 3 Tc p ip patch denilen bir sey ile o sorunu asarsin.