windows 7 yuklerken elektırıkler kesıldı sonrası..

felaket
07-12-2009, 20:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

SeLam yardımcı olursanızsa cok sewınırım wındows7 yuklerken elektırıkler gıdıp geldı anıden gıdıp geldı sonrada yukleme ıptal oldu pc acılırken wındows 7 ama sonrası yoq hata werıyor sonra xp format  cd sı taktım format cekmeye kalktm ama c/bolunmemıs alan 8 megabayt olarak gosterılıyordu onun ıcın formatta cekemedım. hata veriyordu yardımcı olurmunuz lutfen acıl :( kız arkdasıma karsı coq mahcup kladım :( 8 megabayt da degsılmıyor ne yassam 8 oluyo :( pc casper çift çeqirdek. 500 hardısk 3 gb ram :( neden olabılır aacamaAğlıyor

Banned
07-12-2009, 20:25   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Bir HDD çıkar tak bakalım.Sonra da Windows 7 ile format atmayı dene

OSMAN BAĞÇEVAN
08-12-2009, 03:23   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

psu alsaydınız mahcup olmazdınız...Ama siz o kadar parayı casper a verdiniz , psu ya para vermediniz..Belki şimdi o kadar para verdiğiniz casper ın sistemi , şuanda kullandığınız sistem bozuldu..Hdd belki de anakart yandı yada başka bir sorun...

a) garantisi varsa direk garantiye..
b)kasayı açamam , kabloları çıkartamam ,şunu edemem bunu yapamam derseniz , direk teknik servise götürün kasayı..
c)sadece hdd'nin 8 mb göstermesi dışında başka sorunların olup olmadığını iyice gözlemleyin..Gözlemlediğiniz şeyleri buraya yazarsanız çözüm daha kolay olacaktır..
d)İşletim sistemi cd/dvd lerinde sorun olmadığına emin olun..Eğer onlarda sorun varsa , boşu boşuna uğraşacaksınız..
e)İlk adımda bios dan kaynaklanan bir sorun olmadığına emin olun..Bios u default yapın ve format işlemine başlayın..Eğer format işlemi başlamazsa bios a girip , GEREKEN ayarları yapın..
f)en son olarak da hdd yi başka bilgisayarda deneyin..Orada format işlemi başlatmayı deneyin ve orada da 8mb mı olacak ?
g)Eğer büyük bir sorun varsa ki bilmiyorsunuzda , kasanın içinde PSU yada başka bir bileşen ama özellikle PSU yanabilir..Eliniz fişte , kulağınız kasa da , gözünüz monitörde olsun...

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 08 Aralık 2009 03:26