Windows 8.1 ve Nvidia Ge Force GT 630 sorunu?

hell_01
04-12-2013, 17:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Merhabalar;

Önce sistemimdeki parçaları yazıyorum (eski bir kasaya sahibim)

Mercury PI 945GCM Anakart / İntel Core 2 Duo E4500 2.2 Ghz / 2 GB Ram / HD4670 Ekran kartı

Windows 8.1 64 bit sürümü kullanıyordum, ve yukarıdaki sisteme "Nvidia Ge force GT 630 2 GB GDDR3  DX 11.1" ekran kartı taktım.

Kartı taktığım günle birlikte bilgisayar açılışlarda Windows logosu geliyor ve o dönen yuvarlak donuyor öyle kalıyor. Ancak 2. veya 3. kez PC ye reset attığım zaman açılıyor. Sorun 8.1 uyumsuzluğu olabilir diye düşündüm USB den Windows 7 kurmaya çalıştım fakat ne yaptıysam boot edemedim anakarttan usb yi seçiyorum bilgisayar açılışta siyah ekranda kalıyor vs. en son ekran kartını söktüm onboard ekran kartı ile usb den boot edebildim bilgisayarı ve sorun Windows 7 de aynen devam ediyor. Ama ekran kartını çıkarınca sorun düzeliyor. Ekran kartının Anakart ile bir uyum sorunu olmayacağını düşünüyordum, ama sorun uyumsuzluk mu sizce?  Yani mantıken düşünürsek anakart 5-6 yıllık ekran kartı da yeni sayılır acaba sorun bu mu? Anakartın bios güncellemesi de yok. Yada ben bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

feanorking
05-12-2013, 00:22   |  #2  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

Ekran kartında bir sorun olabileceğini varsayarsak başka bir kasaya tak dene ya da başka bir kartı senin kasaya tak dene.

hell_01
05-12-2013, 00:33   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

Sağol dostum aklıma geldi ama etrafımda kasa yok deneyceğim... Diyelim ki ekran kartında sorun var! Ekran kartını Vatan'dan aldım ne yapabilirim? Garantiye verirsem değişim olur mu?

feanorking
05-12-2013, 02:01   |  #4  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

şimdi sorun olup olmadığını bilmiyoruz ki sorun varsa garantiye gider tamir olur ya da değişim servis karar verir ona da belki senin pci girişi sorunlu bilmiyoruz ki önce bir kart bul kendi kasanda dene ya da kartı al başka birinin kasasında dene en kolay yöntem işte.