Windows 8 arayüzü üzerinde değişiklik yapıyor

CHIP Online
17-04-2013, 20:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, Windows 8.1'de yapacağı bu "minik" değişiklikle pek çok kullanıcısını memnun edecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -yapiyor_39826.html

Resimlerle: Windows 8 için 40 pratik ipucu

Windows 8 kullanıcıları, işletim sistemi piyasaya sürüldüğünden beri pek çok farklı konudan şikayetçi oldu. Bunlardan biri de, Başlangıç ekranındaki uygulamaların güncellenme biçimiydi.

Şu anda kullanılan sistemde kullanıcılar, yeni bir güncelleme geldiği zaman Windows Store'a girip, güncellemenin üzerine tıklayarak güncelleme işlemini başlatıyorlar. İşlem başladığında, uygulama simgesi küçülerek, bir ilerleme çubuğu görüntüsüne bürünüyor.

Windows 8.1'de ise bu sistem biraz değişecek gibi gözüküyor. Sızan bir ekran görüntüsündeki ayrıntıya göre, yeni bir güncelleme yüklenmeye hazır olduğu zaman uygulamanın kendi kutucuğu altında bir yükleme çubuğu belirecek ve güncellemenin hazır olduğunu bildirecek.

Bu değişimin getireceği en büyük avantaj ise, artık kullanıcıların uygulama güncellemesi yapmak için Windows Store ile uğraşmalarını engellemesi.  Aslında çok küçük gibi gözüken bu yenilik, pek çok kullanıcının şikayetlerini giderecek...

Tüm Konu: Windows 8 arayüzü üzerinde değişiklik yapıyor

Resimlerle: Windows 8 için 40 pratik ipucu

Kaynak: www.chip.com.tr

boran burak
17-04-2013, 20:49   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Bence windows 8 1- 2 yıl sonra tercih edilen bir işletim sistemi olur çünkü herkez daha yeni alışmıştı windows 7 ye .
Bir kaç sene sonra programlar windows 8 e uygun olacak bu nedenle bi kaç sene sonra herkez windows 8 kullanmaya başlayacak.
Bence microsoft'un en büyük hatası işletim sistemlerini kullanıcılar daha yeni çözmeye başladığında bir üst modelini çıkarıyor. Bu nedenle kullanıcıların şikayetleri çok oluyor.

ismailctn
18-04-2013, 12:50   |  #3  
ismailctn avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

dokunmatik ile windows ayrı bir zevk kesinlikle çok iyiBeğendim