windows 8 de güncelleştirme sorunu

ramazan_cimen
28-03-2013, 22:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

benim asus i7 işlemcili bir leptobum var garantiye gitmişti hdd problemden dolayı.. hdd si değişti ve üstüne sahte windows 8 yüklenmiş olarak geri geldi.. zaten bende orjinal windows yoktu.. gariplik şöyle.. ben internete wından giriyorum.. akşamları bu vakitler internetten bilmediğim bir yerden güncelleştirme mi yapıyor ne yapıyor bilmiyorum saniyede yaklaşık 300 kb veri indiriyor.. 2 günde 1 gb internetim gitti.. indiriğini wının programından görebiliyorum.. görev yöneticisindeki bütün arkaplanda çalışan programları kapattım windows 8 in başlangıcında gelen menüdeki finans-video-resim-fotograf-haber gibi başlıkları kapattım hala indirmeyi durdurumadım yardmlarınızı bekliyorum yoksa 5 gb hakkım 3-4 güne bitecek... :/

murat5038
28-03-2013, 22:53   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ona yapacak pek bişey yok her program çekiyor olabilir Dediğin gibi hangi programın çekdiğini görebiliyorsan kapatırsın veya servislerden açık varsa o programla ilgili kapatırsın.

ramazan_cimen
28-03-2013, 23:02   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

servisler neresi hocam ? bu her zaman olmuyor dünde bu vakitlerde yaptı.. saniyede 300/400 kb veriyi bir bilgisayarda güncelleştirme veya internetten video izleme gibi şeyler yapmadan yemezki.. bugün akşama kadar bağlıydım taş çatlasın 150 mb internet gitti şimdi yarım saat içinde 300 mb yedi :/ virüs programını kaldırım sağ altda çalışan programları kapattım görev yöneticisinden kapatılacak programları kapattım hala aynı...

MegaFreak
28-03-2013, 23:30   |  #4  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

vınn kullanmak kadar kötü birşey yok hocam allah yardımcınız olsun

murat5038
28-03-2013, 23:52   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: ramazan_cimen  
servisler neresi hocam ? bu her zaman olmuyor dünde bu vakitlerde yaptı.. saniyede 300/400 kb veriyi bir bilgisayarda güncelleştirme veya internetten video izleme gibi şeyler yapmadan yemezki.. bugün akşama kadar bağlıydım taş çatlasın 150 mb internet gitti şimdi yarım saat içinde 300 mb yedi :/ virüs programını kaldırım sağ altda çalışan programları kapattım görev yöneticisinden kapatılacak programları kapattım hala aynı...

Çalıştırı bulup Services.msc yazın orası servisler ancak orda yanlış birşeyi kapatmayın yoksa bilgisayarınız açılmaz hale gelebilir veya bazı programları çalıştıramayabilirisniz.