Windows 8'e bedava başlat menüsü: Pokki

CHIP Online
30-01-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu minik araç sadece Windows 8'e başlat menüsü sunmakla kalmıyor; ona yeni özellikler de ekliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... su-pokki_38276.html

Resimlerle: Dinozorlar için Windows 8 Rehberi

Windows 8'in başlat menüsünü ortadan kaldırması canınızı sıkıyorsa, onu geri getirmenin bir çok yolu var. Pokki, bu işi ücretsiz yapan araçlardan ve oldukça başarılı.


Bildiğimiz başlat menüsünden biraz farklı görünse de, Pokki bir başlat menüsü çünkü Windows tuşuna bastığınızda ekrana geliyor ve Metro ekranı gibi tüm monitörünüzü kaplamıyor. Pokki'yi açtıktan sonra birşeyler yazarak uygulamalar arasında arama yapabiliyor, normalde başlat menüsünde olmayan web sonuçlarını da görebiliyorsunuz. Bununla birlikte arama işlevinin kusursuz olmadığını da söyleyelim; örneğin aramalarda siz istemeseniz de Pokki uygulamaları vurgulanıyor.


Pokki, Chromium web tarayıcısını temel alan web uygulamaları da sunuyor. Örneğin Pokki içerisinde oldukça iyi çalışan "Instagrille" adında bir Instagram istemcisi bile var. Bu uygulamalar, Metro uygulamaları gibi tüm ekranınızı kaplamıyor.


Aracın sunduğu ayarlar da kafanızı karıştırımıyor. Pokki, isterseniz başlangıçta Metro ekranını atlamanızı da sağlayabiliyor. Bunun yanında Pokki için seçebileceğiniz koyu ve açık iki tema var.


İndirin: Pokki

Tüm Konu: Windows 8'e bedava başlat menüsü: Pokki

Resimlerle: Dinozorlar için Windows 8 Rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr