Windows 8'e geçmek için birkaç neden

CHIP Online
01-11-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

"Windows 8'e neden geçeyim" diyorsanız, bu yazımız aradığınız cevapları verebilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... ac-neden_36664.html

Resimlerle: Windows 8: 15 artı, 15 eksi!

Perşembe günü resmen tanıtılan Windows 8, bir önceki sürümü Windows 7'ye göre köklü değişikliklerle geliyor. Başlat menüsünü yeni Windows 8 arayüzüyle değiştiren ve masaüstünü arka plana gönderen Windows 8, bize görünmeyen alanlarda da çok sayıda geliştirmeyle geliyor. İşte Windows 8'e geçmenizi sağlayabilecek nedenlerden sadece birkaçı.


Yeni giriş ekranı


Windows 8'de Başlat menüsü yok, ancak onun yerini yeni giriş ekranı (eski adıyla Metro) alıyor. Giriş ekranının basit tasarımı, içerisinde dolaşmayı son derece kolay hale getiriyor. Windows 8'in giriş ekranı için de dokunmatik cihazlarla, fare çarkı ile veya touchpad'inizi kullanarak dolaşmak ve aradığınızı bulmak çok kolay. Arama yapmak için hiçbir şeye tıklamanıza veya dokunmanıza gerek yok, aradığınız şeyi yazmaya sadece başlamanız yeterli. Yine de bir Başlat menüsü görmek istiyorsanız, masaüstündeyken farenizi sol alt köşeye götürerek sağ tıklayabilir, Aygıt Yöneticisi, Görev Yöneticisi, Denetim Masası, Windows Gezgini, Güç Seçenekleri gibi önemli işlevleri içeren bir menüyü ekrana getirebilirsiniz.


Masaüstünde yapılan küçük geliştirmeler ise günlük işlerimizi daha kolay bir hale getiriyor. Örneğin Dosya Yöneticisi'nde Dosya menüsünü açarak sıkça erişilen konumların bir listesini görebiliyorsunuz.


Giriş menüsünü açarak sıkça kullanılan komutları bir Ribbon menüsü üzerinde görmeniz de mümkün.


Denetim masasını açmak mı istiyorsunuz? Farenizi sol alta götürün ve sağ tıklayın veya Win+X klavye kısayolunu kullanın. Sıkça kullanılan komutlardan oluşan bir menü karşınıza gelecek.


Tüm Konu: Windows 8'e geçmek için birkaç neden

Resimlerle: Windows 8: 15 artı, 15 eksi!

Kaynak: www.chip.com.tr