Windows 8 hakkında şok tahmin!

CHIP Online
07-12-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 8 hakkında yapılan bu tahminler, Microsoft'un keyfini çok fena kaçıracak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... k-tahmin_30708.html

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Windows 8 henüz beta aşamasına bile ulaşmadı ancak araştırma şirketı IDC'ye göre çok az kişi Windows 7'den Windows 8'e yükseltecek. IDC'ye göre Windows 8'li tabletler de rakipleri karşısında batacak.

IDC'nin son tahminlerinin yer aldığı "Worldwide System Infastructure Software 2012 Top 10 Predictions" adlı raporunda Mary Jo Foley'e göre Windows 8 başarısız olacak: "Windows 8 geleneksel PC kullanıcılarını büyük ölçüde ilgilendirmeyecek ve Windows 7'den Windows 8'e herhangi bir yükseltme etkinliği beklemiyoruz."

Bunun nedeni ise Windows 8'in geliştirici önizleme sürümündeki gibi çıktığı takdirde masaüstü ve laptop kullanıcıları için çok fazla yenilik getirmeyecek olması. Metro arayüzü dokunmatik ekran ve tabletler için tasarlanmış ve masaüstü, Windows 7'dekine oldukça benziyor. Aynı şekilde kurumlar da Metro'nun sebep olabileceği uyumsuzluk nedeniyle Windows 8'den uzak durabilirler.

Ancak yeni PC'ler tabi ki Windows 8'le gelecek ve dolayısıyla bu yolla birçok Windows sevki yapılacak. IDC, Windows 8'li tabletlerin 2012 yılındaki satışlarıyla ilgili bir soruya da "hayal kırıklığı" kelimesiyle cevap veriyor.

Tüm konu: Windows 8 hakkında şok tahmin!

İzleyin: İşte Windows 8'in kurulumu!

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 8 hakkındaki bu tahminler doğru çıkabilir mi?

erkan1994
07-12-2011, 17:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

yarı yarıya doğru çıkabilir çıkma ihtimali vardır bence ve ekliyorum windows 8 gerçekten başarılı olmaksa olmak istiyorsa windows 7 den çok çok farklı bir arayüz özelliikler hiç linux veya benzeri bir işletim sistemine benzemeyen ve son olarak tamamen kapalı kaynak kodlu bir sistemde olmalıdır diye düşünüyorum windows 9 a da daha neler sığcak kim bilir belki windows 9 ozamana kadar birçok değişikliğe uğrayacağını düşünüyorum ki işallah öle olur umarım içten dileklerimle sevgilerle windows 8 in de tamamen geliştirici önizlemesinden farklı farklı çok daha farklı olmasını istiyorum kesinlikle kullandım ve hiç iyi değildi memnun da pek fazla olmadım açıkçası normal bir doğal işletim sistemi yapalirlerse o sadece ve sadece şuanki şartlarda dünya şartlarında windows olabilir diye düşünüyorum ben açıkçası.herneyse windows 8 in başarıyla başarı getiren para getiren herkes için iyi bir işletim sistemi olmasını diliyorum bu kadar.

Kapalı Hesap (172709)
07-12-2011, 22:53   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

windows 7 ikinci XP olacaktır.