"Windows 8'i başarılı bulmuyorum"

CHIP Online
30-01-2013, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Win 8'e sallayanlar kervanına o da katıldı; onun yerine bakın hangi işletim sistemini koydu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... lmuyorum_38395.html

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Microsoft'un son model işletim sistemi, piyasaya çıktığından bu yana haklı veya haksız birçok eleştirinin odak noktası oldu. Microsoft tarafından her defasında satış rakamı ve müşteri memnuniyeti açısından olumlu açıklamalar yapılan Windows 8, bu kez Acer patronu JT Wong'un diline dolandı.


Daha önce Windows 8 için "bekleyip görelim" tavrı takınan Wong, görünüşe göre beklemekten sıkılmış. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg'e açıklamalarda bulunan Acer patronu, 2012'nin son çeyreğinde PC satışlarında yaşadıkları yüzde 28'lik düşüşten de Windows 8'i sorumlu tuttu: "Windows 8, başarısız olmuştur. Tüm PC pazarı, onun duyurulmasından sonra bile kendine gelemedi. Bu da Windows 8'in başarılı olup olmadığını ölçmeye yeter."


Wong, Windows 8'in satış konusundaki başarısızlığından yakınırken, diğer yandan Chromebook satışlarının da gayet iyi gittiğini belirtti. Wong'a göre Chrome OS ile piyasaya çıkan Acer ürünlerinde, firma yüzde 5 ila 10 arası artış yaşadı. Windows 8 kadar geniş bir pazara sahip olmayan Chromebook'un bu anlamda gayet başarılı olduğunu belirten Wong, yakın zamanda Windows RT'li bir tablet çıkarmayı da düşünmediklerini söyledi.

Tüm Konu: "Windows 8'i başarılı bulmuyorum"

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Kaynak: www.chip.com.tr