Windows 8 için tarih verildi!

TaRSuSLu
26-10-2010, 01:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
176 mesaj

Microsoft'un resmi sitesinin Hollandaca yayın yapan bölümünde yer alan bir yazıda çalışmaları süren Windows 8 ile ilgili bilgi verilirken ilk defa bir tarih telaffuz edildi. Daha önce Windowws 8 ile ilgili çalışmaların başladığı resmi olarak pek çok Microsoft yöneticisi tarafından duyurulmuştu fakat herhangi bir tarih belirtilmemişti.
        Yeni Windows için yazıda belirtilen tahmini tarih 2012! Evet, yaklaşık 12 ay ile 18 ay arası bir zaman sonra Windows 8'e ait deneme sürümleri ile karşılaşabiliriz! 2012'ye ise yepyeni bir Windows ile girebiliriz.
        Windows 8 için Microsoft'un elini çabuk tuttuğu biliniyor çünkü yeni Windows 8'de Apple'ın App Store'una benzer bir şekilde kullanıcıların uygulama satın alabilecekleri bir sistem bulunacak. Bu da Microsoft'a devasa bir pazarın açılması anlamına gelecek. Bu platformdan mobil cihazlar için de uygulama satın alınabilecek.
        Durumun ciddiyeti o kadar büyük ki Microsoft yeni Windows için bu planlarını devreye almaya hazırlanırken Apple çoktan kolları sıvayıp Mac OS işletim sistemine App Store'u entegre etmenin çalışmasına başladı bile. Hatta bu entegrasyonun 3 ay içinde tamamlanacağı bile duyuruldu.
        Windows Vista ile Windows 7 arasında 2,5 yıllık bir süre geçmişti. Windows 7 ile Windows 8 arasında da 2,5 -3 yıllık bir süre olacağı tahmin ediliyor ama bu sürenin daha kısa olacağını söyleyenlerin sayısı hiç de az değil.
        Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'ın "Windows'un bir sonraki versiyonu Microsoft tarihinin en riskli kumarı olacak" şeklindeki sözleri de Windows 8 için şimdiden bir merak dalgası yaratmış durumda.

HABERİN ASLI

Son Düzenleme: TaRSuSLu ~ 26 Ekim 2010 11:29
Kapalı Hesap (153334)
26-10-2010, 12:24   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

hiçbir zaman windows xp gibi uzun süreligine kullanılan bir işletim sistemi olmuyabilir.Ama windows 7 nin kolay kolay gidecegini sanmıyorum aynı xp gibi yapışıcak gibi geliyor.Ayrıca windows 8 daha önce görmediğimiz bir değişik ara yüzlede karşımıza çıkabilir.Aynı windows 7 mobile gibi.Tabi bunlar olasılıktan ibaret 2011 4 çeyrekte herşey kesinleşecek.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (191097) ~ 26 Ekim 2010 12:29
TnDnmz
26-10-2010, 15:10   |  #3  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

İnşallah windows 7 gibi başarılı olur.

adem-t
26-10-2010, 15:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj

Hayırlısı olsun:)

conficker19942
26-10-2010, 18:25   |  #5  
Taze Üye
18 mesaj
Alıntı: TnDnmz  
İnşallah windows 7 gibi başarılı olur.
demişsin ama sen daha windows 8 betayı görmediniz herhalde daha geçen mchack dergisi verdi ayaktauyuyorsunuz herhalde süperrr paint gibi bir şey var üç boyutlu falanresim çiziyon 3d filmleri ve bütün codecleri oynatıyor süper bişey tavsiye ederim ha bide mertforum.0fees.net e görmüştüm sanki

conficker19942
26-10-2010, 18:29   |  #6  
Taze Üye
18 mesaj

ha bu arada mchack dergisi bulmanız zor çünkü daha ilk sayısında msn hack site hack falan verdi dergi kapatıldı ama şu anda daha gizli gizli yayınlıyor şipariş için mertforum.0fees.net te gidin ordan pposta havalesi ile alıyorsunuz 15 tl kargo dahil ben ordan aldım başarılar aynen bi de sana katılıyorum win 7 süperrr

Karub
26-10-2010, 22:15   |  #7  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Fiyasko olcak demedi demeyin !

Tolunay Kaymakçı
26-10-2010, 23:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

@Karub
Dur ya hemen yapıştırdın fiyaskoyu :)

Karub
26-10-2010, 23:49   |  #9  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: pisicikgeldi  
@Karub
Dur ya hemen yapıştırdın fiyaskoyu :)
Hiç aklınıza gelmedi mi?> Gereksiz bir şekilde niye tekrar işletim sistemi yoluna düştü bunlar diye...
Windows 7 ile işlerini rayına koydular ve tren yola çıktı. Güney, Kuzey vs.. derken kullanıcıları ile buluştu. Genelliklede herkes memnun kaldı. Ama işte iş burda biraz değişiyor. Windows 7, acele edilmeden yapıldı niye? Çünkü:
Vista depreminin ardından enkaz izleri bırakmak istemiyorlardı.
Ama şimdi deprem olmadı :) düzeltecek, onarıcak bir enkaz yok. Enkaz olmayıncada hızlı hızlı yapacaklar. Zaten her şey yerli yerinde çabucak şunu yapalımda bu seferde hızlı olsun diye uçağa koyalım ! dicekler. Ama önlemler alınmadı(testler vb..) uçak piste inerken iniş takımları kontrolsüz kalkış nedeniyle piste düşecek ve windows 8 katliamı yaşanacak :)

Umarım örnek ile daha iyi anlaşılmıştır demek istediğim.

Kapalı Hesap (172709)
27-10-2010, 04:08   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

hadi bakalim win 7 sp 1 tam cikmadan win 8 isletim sistemi modasi hos geldiniz.

Kapalı Hesap (153334)
27-10-2010, 09:08   |  #11  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Karub  
Hiç aklınıza gelmedi mi?> Gereksiz bir şekilde niye tekrar işletim sistemi yoluna düştü bunlar diye...
Windows 7 ile işlerini rayına koydular ve tren yola çıktı. Güney, Kuzey vs.. derken kullanıcıları ile buluştu. Genelliklede herkes memnun kaldı. Ama işte iş burda biraz değişiyor. Windows 7, acele edilmeden yapıldı niye? Çünkü:
Vista depreminin ardından enkaz izleri bırakmak istemiyorlardı.
Ama şimdi deprem olmadı :) düzeltecek, onarıcak bir enkaz yok. Enkaz olmayıncada hızlı hızlı yapacaklar. Zaten her şey yerli yerinde çabucak şunu yapalımda bu seferde hızlı olsun diye uçağa koyalım ! dicekler. Ama önlemler alınmadı(testler vb..) uçak piste inerken iniş takımları kontrolsüz kalkış nedeniyle piste düşecek ve windows 8 katliamı yaşanacak :)

Umarım örnek ile daha iyi anlaşılmıştır demek istediğim.
senin düşüncen biraz yanlış.Microsoft istedigi için windows 7 yi bukadar seri yaptı mecburiyetten değil.Vista gerçektende iyi bir işletim sistemi değil ama kullanıma bağlı olarak windows 7 dende xp dende iyi.Vistadaki sorun bence microsoftan kaynaklanmadı bilgisayar üreticilerinin baskısı yüzünden olabilir(yada taktik, bunu bilemeyiz).Çünkü ya yeni oyunlar çıkınca bilgisayar değişir (oyun meraklıları için) yada işletim sisteminin özelliklerini bukadar yükseltirsen bilgisayar değişir ve öylede oldu milyonlarca insan bilgisayarını değiştirerek yeni bilgisayalara terfi edicek.Windows 8 windows vista gibi yada windows 7 gibi olmayabilir.Yeni teknolojilerle donandıgı kesın ama benim beklediğim bir kaç özellik dışında görsellik hariç windows 7 den daha fazla bişey sunacağını sanmıyorumtabi bu benim fikrim microsoft ne yapar bilemem.En çok beklediğim özellik ise windows 7 den windows 8 geçerken sanki oturum kapatır gibi işleitm sistem,ni değiştirmek olucak ama bu sistem sadece windows 7 ve windows 8 arası geçiş yapacagını tahmin ediyorum.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (191097) ~ 27 Ekim 2010 11:02
Karub
27-10-2010, 09:49   |  #12  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Evet MS isteyerek yaptı çünkü çağ dışı XP'ye artık destek vermek istemiyordu. Ayrıca dediğim gibi Vista'yıda atlatmak içindi.
Teknoloji gelişiyor ama MS bu işi abartıyor. Windows 8 çıkmadan çok önceleri böyle konuşmak hatalı biliyorum ama ben fikrimi öne sürdüm.
Hiç değilse oturum kapatılış, açılışlarını güzelce yapsınlar. :)

Kapalı Hesap (153334)
27-10-2010, 10:25   |  #13  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Karub  
Evet MS isteyerek yaptı çünkü çağ dışı XP'ye artık destek vermek istemiyordu. Ayrıca dediğim gibi Vista'yıda atlatmak içindi.
Teknoloji gelişiyor ama MS bu işi abartıyor. Windows 8 çıkmadan çok önceleri böyle konuşmak hatalı biliyorum ama ben fikrimi öne sürdüm.
Hiç değilse oturum kapatılış, açılışlarını güzelce yapsınlar. :)
Öyle değil karup böyle.

windows 7

oturumu kapattın Kullanıcı değişir gibi windows 7 kapnınca windows 8 açılıcak.

windows 8

Burdaki asıl konu bilgisayarı nasıl kapatıyorsak windows 7 de kapanacak yoksa windows 8 geçiş olmaz.Bunun içinde biosun kalkması ve başka bir çekirdek üzerine windows 7 ve 8 kurulması gerekli.Sanal makinenenin sanki windowsun altına kurulmuş hali gibi.Bu Söylediklerim sadece tahmindir bir yerden bir kaynaktan alınmamıştır.Ayrıca biosun kalkması demek insanlar nasıl uyuyorsa bilgisayarda gerçek anlamda uyuyucak dokundugundada uyanıcak ve ayrı ayrı sitemler gelişebilirde bunun için bilemiyorum.Bidigim bişey var bios kalkarsa windows 8 açılış süresi 10 saniye veya dahada altına inmesi olasıdır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (191097) ~ 27 Ekim 2010 10:48
Kapalı Hesap (153334)
27-10-2010, 11:25   |  #14  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Ayrıca artık xp ye olan güvenim sarsıldı.Bilgisayarınıza çocuk denecek yaşta insanlar bile girer oldu artık.Ve istediginiz antivürüsü kullanın belirli bir süreliginede olsa xpde bilgisayarınıza sızıyorlar.İsmini veremicegim bir siteye girdim site bilgisayarıma gizliden bir bilgiyi yüklüyor ve o bilgi sitedeki vatandaşların bilgisayarımı emrine amade kılıyor olmasıydı.Sitedeki kendini hacker sanan bir takım bilinçsiz insan toplulugu benim bilgisayrıma bile girmeye üşenmediler ya helal olsun.Aklınız varsa bundan sonra vistaya yada windows 7 ye yönelin xp nin gerçektende işi bitmek üzere.

Cem1995
27-10-2010, 16:53   |  #15  
Yıllanmış Üye
299 mesaj

e tabi 2012 ye hazır olur , 3-5 eklenti koyarlar al sana windows 8.

Karub
27-10-2010, 18:36   |  #16  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: Cem1995  
e tabi 2012 ye hazır olur , 3-5 eklenti koyarlar al sana windows 8.
Aynen öyle..
"Artık Windows 8'de 2. masaüstü var !" > Al sana Windows 8.. Yesinler. Kahkaha
Xp gibi birkaç yıl daha 7 kullanılacak şahsen.

dabbe1
28-10-2010, 01:34   |  #17  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

beta indirme linki yok mu?denemek isteriz belki...

Kapalı Hesap (153334)
28-10-2010, 08:41   |  #18  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

2011 3 çeyrege kadar sızmaz diye düşünüyorum.Ancak rusların eline geçince bize ulaşır çünkü adamlar yazılımda geçektende bizden iyiler.(fotograflar windows 8 ait değildir.)tahminen rusların elinde 2011 mayıs gibi ulaşır.haziran Temmuz cıvarı rusyaya dağılır bize gelir daha sonra deneme sürünleri çıkar 2012 de tüm dünyaya sunulur.Bunlar tahmindir.(yabancıların şu noel olayını hatırlayın daha çok satılıyor)
Ayrıca bazı arkadaşlarımız windows ların piyasaya çok kolayca sürüldüğünü zannediyor ama yanılıyorsunuz.Yazılım işini microsoft gerçektende iyi yapıyor özelliklede windows serisini.Milyarlaca tehlif hakkı saklı windows içinde ama bazılarımız söyle zannediyor hep aynı pilavı tekrar tekrar bize sunuyorlar.Simgelerini değiştirip bize geri gönderiyorlar.işte bende yıllardır böyle sanıyordum ama bir video izledim o videodan sonra yazılım işinin geçektende çok zor ve riskli olduğunu anladım.En basit bir site yapmaya kalkıştıgınızda milyarlarca kodu kopyalayıp yapıştırıyorsunuz ama kendi eliniz ile kod giren kaç kişi var ülkemizde.Mutlaka vardır ama azdır.İşte bu kod işleri ile ugraşan bir arkadaşım varonu gördükten sonra windowsun linux un ve os un sedece kodlardan ibaret oldugunu gördüm.Böyle bir kod yıgınıda ancak ekipler başarır.Tek başınızada yılarınız vererek bişeyler geliştirilebilir ama professiyonel anlamda geçektende bu işin içine girenlerin yorunmu hep şöyledir."işletim sistemileri dünyanın en karışık sistemleridir oyun yapmaya benzemez."demişlerdir.Elimizden geldigi kadar kitap okuyun.Özellikle Türk tarihini anlatan ozaman ülkemizin kıymetini bilip daha çok çalışırız kimbilir belki japonlar birgün bizden teknoloji satın alır.Yada Amerikalılar bizden işletim sistemi satın alır.(Mustafa K. Atatürk bile o zorlu savaş dönemleride dahil 4000 yakın kitap okumuştur.Biz bu kadar boşuz acaba kaç kitap okuduk.)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (191097) ~ 28 Ekim 2010 09:32
serkanb
28-10-2010, 23:50   |  #19  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

vista gibi olmasında ne olursa olsun microsoft işiçözdü sanırım win7 ile acemiliiği attı virüstende etkilenmiyor sistem böyle virüslere daha bi bağışıklı bir sistem yapması lazım bence win7 win8 in ön sürümüydü asıl bomba sanırım win8 olacak windows??? sonu gelmeyen teknolojidir

Kapalı Hesap (153334)
29-10-2010, 12:41   |  #20  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: serkanb  
vista gibi olmasında ne olursa olsun microsoft işiçözdü sanırım win7 ile acemiliiği attı virüstende etkilenmiyor sistem böyle virüslere daha bi bağışıklı bir sistem yapması lazım bence win7 win8 in ön sürümüydü asıl bomba sanırım win8 olacak windows??? sonu gelmeyen
Windows Vista benimde hoşuma gitmiyor ama yüksek siteme sahip insanlar vistadan çok memnun olduklarını söylüyorlar.Bügünden itibaren sıralama değişti.Birinci windows 7 ikinci windows vista 3 windows xp aldı çünkü microsoft destegini çekerse hiçbir işletim sistemi bir işe yaramaz ve savunmasız kalır.Ayrıca dediğiniz doğrudur.Windows 7 artık eskisi gibi fazla vürüslerden etkilenmiyor bu güncellemelerin işe yaradığınında bir kanıtıdır aslında.Ben pek güncelleme taraftarı olmasamda herkezin sistemini güncel tutmasını öneririm ve güvenmediğiniz sitelere girmeyip bilmediğiniz rarlı dosyaları taratmadan açmamanızı tavsiye etmiyorum.Windows 8 söyle bir özelligide olabilir.Çökmesi zorlaşıcagı gibi istikrarlı ve Elektirik kesilsebile hataya ugramadan açılan sistemler özellikle sdd özel bazı büyük yenikleri bekliyoruz.Mesela benim zune hd nin işletim sitemi çok acayip.Ne windows 6.5 ile alakası var nede windows 7 mobile ile.Ama windows 7 mobilenin çoğu görselligini sanki zune hd yansıtmışlar.Bu işletim sistemin en büyük özelligi nezaman istersen kapatabilirsin hiç hata vermiyor.Ve açılış hızı çok yüksek 10 saniyeden az.Üstelik işlemciyi ve hdd inanılmaz bir biçimde kullanması benim ağzımı açık bırakıyor.Abartısız 30bin fotograf (irili ufaklı) 2 bin müzik 40 video var 20 tane uygulaması var açılırken hiç beklemiyor.Bunu niye söyledim windows 8 de böyle seri olma ihtimali var ama vista gibide olabilir bunu insaların nasıl kullandıgını ve ne tepkiler verecegini ileride görecegiz.(30 bin resim 2 bin müzik alan ve kasılmadan çalışan en kral telefonu gösterin bana)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (191097) ~ 29 Ekim 2010 15:58
ethemdayioglu
01-11-2010, 12:09   |  #21  
Taze Üye
4 mesaj

daha 7 sine başlamadan..

Kapalı Hesap (153334)
01-11-2010, 14:48   |  #22  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

7 bitti şimdi 8 zamanı :)

alper8118
01-11-2010, 20:34   |  #23  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

defarlarca ertelenecek 2013-2014 de görürüz

Balde_35
04-11-2010, 08:56   |  #24  
Taze Üye
8 mesaj

Ya bu ne böyle daha Win 7 piaysaya yeni yeni girerken win 8 acelesimi... Amaç beli ticari menfaat başka bir açıklaması yok, win 8 den iki yıl sonra ...

Win 9 bu boyle gider.............

fairoutbreaker
21-04-2011, 02:02   |  #25  
Taze Üye
9 mesaj

Win 8 den sonra ne olacak cok merak ediyorum yeni.. Soyle olurdu DX 12 destekli ---Usb 4.0-- 128 bit isletim sistemi vs.. Emin olun isteseler bunlari simdiki win 8 e de koyarlar ama iste tekeli elinde ya mic. in o yusden istedigi gibi at kosturuolar...