Windows 8'in bu sürümlerinin süresi bitti!

CHIP Online
15-01-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eğer hala bu Windows 8'leri kullanıyorsanız, yarın sizi çok sinir bozucu bir durum bekliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... si-bitti_38139.html

Resimlerle: İşte Windows 8'in yeni kilit ekranları

Windows 8'in deneme sürümlerinden birini kullanıyorsanız, elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Çünkü işletim sisteminin önizleme sürümleri, yarından itibaren saat başı kendi kendine yeniden başlayacak; yani kullanılmaz hale gelecek.


Windows 8'in geliştirme sürümleri, yani Geliştirici Önizleme, Tüketici Önizleme ve Yayın Önizleme sürümleri Çarşamba günü hizmet vermeyi durduracak. Windows 8'in bu sürümleri açılmaya devam etse de, belirli aralıklarla yeniden başlayacak. Dolayısıyla bu sürümleri kullananların işletim sistemlerini değiştirmeleri, Windows 8'e yükseltmeleri veya farklı bir işletim sistemine geçmeleri gerekiyor.


Microsoft, geliştirme sürümlerini kullanıcılardan geri bildirim toplamak ve mevcut hataları gidermek üzere yayınlıyor. Bu sürümler sonsuz bir kullanım hakkı tanımıyor ve test süresi tamamlandığında sistem, her 60 dakikada bir baştan başlıyor. Kendi kendine yeniden başlayan bir sistemde çalışmanız ise oldukça güç.


Microsoft, 31 Ocak tarihine kadar Windows 8'i indirimli olarak, 80 TL'ye indirmeye sunuyor. Yükseltme işlemi için bir Windows XP, Vista veya Windows 7 anahtarına ihtiyacınız var. Bu tarihten sonra Windows 8'in fiyatının önemli ölçüde artması bekleniyor.

Tüm Konu: Windows 8'in bu sürümlerinin süresi bitti!

Resimlerle: İşte Windows 8'in yeni kilit ekranları

Kaynak: www.chip.com.tr