Windows 8'in "etkinleştirme açığı" kapatıldı

CHIP Online
14-12-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'i bedavadan "yasal" hale getirme devri, Microsoft'un bu hamlesiyle birlikte tarih oldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... apatildi_37516.html

Resimlerle: Microsoft'un 35 yıllık hayatında önemli anlar

Windows 8'de bulunan bir etkinleştirme açığı, işletim sistemini bedavadan etkinleştirmeye izin verdiğini geçen ay bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. İnanması güç açık sayesinde herhangi bir kişi, yasadışı KMS etkinleştirme yönteminin ardından Windows 8 Pro için bedava olan Windows Media Center güncellemesini uygulayarak tam, "yasal" bir Windows 8'e sahip olabiliyordu. Yani hiçbir para ödemeden, yasal bir Windows 8 Pro elde edebiliyordu.


Anlaşılan o ki Microsoft, bu açığı kapatmış bulunuyor. Zira açıktan faydalanarak Windows 8'in "yasal" kopyasını bedava almaya çalışanlar, artık bunu yapmaya çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorlar:


"   Activation error


Unable to activate Windows 8 Pro with Media Center. (Error code: 0xC004C4AA)


What it means and how to fix it


You might see this error after you used the Add Features to Windows 8 app to upgrade your current edition of Windows. The Windows 8 Pro with Media Center edition can only be activated on PCs that had Windows preinstalled, or Windows was purchased on the Windows website or at a retail store. To fix the problem, you need to install Windows with the product key provided to you in an email or with the DVD. If you think you have received this message in error, contact a Microsoft Customer Support representative."


Hatada kısaca "Windows 8 Pro ile Media Center etkinleştirilemiyor" yazıyor ve Windows'u size e-posta veya DVD ile sunulan anahtarla yüklemeniz gerektiği söyleniyor.


Bununla birlikte bu yöntemden daha önce faydalanarak anahtar elde edenler, Windows 8'i hala "yasal" olarak kullanabiliyorlar. Microsoft'un bu anahtarların hangileri olduğunu bulup, onları kara listeye almakla uğraşıp uğraşmayacağı ise bilinmiyor.

Tüm Konu: Windows 8'in "etkinleştirme açığı" kapatıldı

Resimlerle: Microsoft'un 35 yıllık hayatında önemli anlar

Kaynak: www.chip.com.tr