Windows 8'in iOS'u geçtiği 5 yer

CHIP Online
22-10-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'li tabletler, sahip olduğu bu 5 özellikle iPad'i fena halde sollayabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... gi-5-yer_36553.html

Resimlerle: Windows 8'de yeni renk seçenekleri

Windows 8'li tabletlerin hayatımıza girmesine çok az bir zaman kaldı. Windows 8'in dokunmatik arayüzünü öğrenmek biraz zaman alabilir, ancak gerçek gücün Excel, PowerPoint gibi karışık yazılımlar içinde saklı olduğunu hatırlatalım. Peki Windows 8'li tabletler, gerçekten iOS'dan ve iPad'den daha iyi olabilirler mi? İşte Windows 8'in iOS'u ezebileceği 5 yer.


Snap screen işlevi


Windows 8, çoklu görev desteğine sahip olmasının yanısıra iki uygulamayı aynı anda ekrana getirebiliyor. Uygulamanın biri ekranın çeyreğini kaplarken, diğeri geri kalan daha geniş alanı kullanıyor. Uygulamaların yerini kolaylıkla değiştirebiliyor, aralarında içerik kopyalayıp yapıştırabiliyorsunuz.


Canlı döşemeler


Apple, iOS'da statik, her biri aynı boyutta simgeler kullanıyor. Windows 8 ise aksine esnek ve eğlenceli döşemeler sunuyor. Bu döşemeler, hava durumu, haberler gibi gerçek zamanlı bilgiler gösterebiliyor. Döşemeleri istediğiniz gibi yeniden boyutlandırmanız veya gruplandırmanız da mümkün. Microsoft'un tasarım dili, bu kişiselleştirmelerin karmaşık görünmesine engel oluyor.


Tüm Konu: Windows 8'in iOS'u geçtiği 5 yer

Resimlerle: Windows 8'de yeni renk seçenekleri

Kaynak: www.chip.com.tr