Windows 8'in kullanım oranı ne durumda?

CHIP Online
19-11-2012, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İlk haftasında 4 milyon sattığı açıklanan Windows 8, PC'lerin yüzde kaçında yüklü? İşte cevap!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -durumda_37059.html

Resimlerle: Windows 8'in tüm kurulum görüntüleri!

&lt;span style="text-decoration: underline;">Windows 8'in tanıtımının</span> üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. Peki Microsoft'un dokunmatik tabanlı yeni işletim sistemi, kullanım oranında bir sıçrama yapabildi mi? Microsoft CEO'su Steve Ballmer, &lt;span style="text-decoration: underline;">ilk haftada 4 milyon gibi bir satış rakamına ulaştıklarını söylemişti</span>. Bir yazılım şirketinin yayınladığı rakamlar, bizlere bir fikir verebilecek nitelikte.


Windows'lu PC'lerin açılış performansını artırmayı amaçlayan yazılım şirketi Soluto, yayınladığı verilerde Windows 8'in tüm Windows 8'li PC'ler arasında yüzde 3.12 kullanım oranına sahip olduğunu söyledi. Soluto'ya göre Windows 8 kullanan bu kesimin yüzde 50'sinden biraz daha fazlası masaüstü PC kullanırken, yüzde 44'ü laptop kullanıyor. Windows 8'li kullanıcıların yüzde 4.6'sı ise onu bir tablette kullanıyor.


Soluto'ya göre en çok Windows 8 kullanan ülke ise yüzde 8.9 ile Macaristan. Çin, yüzde 7 ile ikinci sırada yer alırken, Avustralya yüzde 4.6 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Tüm Konu: Windows 8'in kullanım oranı ne durumda?

Resimlerle: Windows 8'in tüm kurulum görüntüleri!

Kaynak: www.chip.com.tr