Windows 8'in OS X'den öğreneceği 5 şey

CHIP Online
30-07-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Mac OS X'in yeni sürümü Mountain Lion'daki bu yeni özellikler, keşke Windows 8'de de olsaydı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... gi-5-sey_35037.html

Apple'ın işletim sisteminin yenilenen sürümü &lt;span style="text-decoration: underline;">Mountain Lion</span>, çok sayıda yeni işlev ile geliyor. Ancak yeni Mac OS X, büyük bir değişimden çok küçük gelişirmeler getiriyor ve Windows 8 gibi radikal bir sıçrama vadetmiyor. Bununla birlikte bu geliştirmelerden bazıları, bizce Windows 8'in de tam ihtiyacı olan özellikler. İşte Windows 8'de de görmek istediğimiz Mountain Lion özellikleri:


Uyarı merkezi


Windows 8, ekranın sağ üst köşesinde yeni mesajları, takvim olaylarını ve diğer önemli güncellemeleri gösteren bir işleve sahip. Ancak Windows 8, geçmişte kaçırmış olduğunuz uyarıları gösteren bir liste görünümü sunmuyor. Mountain Lion'daki uyarı merkezi gibi bir işlevin Windows 8'de oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Böylece örneğin iş yaparken uyarıları gizleyebilir, ancak belirli aralıklarla uyarılarınızın listesini kontrol edebilirsiniz.


AirPlay Mirroring


Microsoft, PC ile TV bağlantısının yakın zamanda önem kazanacağının farkında ve bunun için tabletlerin Xbox 360'a içerik göndermesini sağlayan SmartGlass uygulamasını yayınlamaya hazırlanıyor. Ancak bu uygulamanın nasıl çalışacağı hala tam olarak bilinmiyor. OS X'deki AirPlay mirroring işlevi, bilgisayarınızın ekranının tam olarak Apple TV'ye akış yapılmasını sağlıyor. Benzer bir işlevin Windows 8'li bilgisayarlar ile Xbox 360 için sunulmasının hoş olacağı düşüncesindeyiz.


Tüm Konu: Windows 8'in OS X'den öğreneceği 5 şey

Kaynak: www.chip.com.tr