Windows 8'in RAM canavarı bulundu!

CHIP Online
03-04-2013, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'de RAM'iniz sebebini anlamadığınız bir biçimde tükeniyorsa, bu haberimizi okumalısınız!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -bulundu_39539.html

Resimlerle: Windows Phone'lu 9 canavar!

Windows 8'de diğer Windows'larla çalıştıramadığımız, kutucuklu arayüz yoluyla ulaştığımız yeni "Windows 8 uygulamaları" yer alıyor. Ancak Windows 8'de hiç de küçük sayılmayacak RAM'inizin sıkça tükenmesinden şikâyetçiyseniz, bakmanız gereken bir yer var.


Windows 8'de çalışan işlemler arasında görünen "Runtime Broker" ise Windows 8 uygulamalarının izinlerini yönetmek üzere Microsoft tarafından geliştirilmiş. Bu işlem, normal şartlarda belleğinizde sadece birkaç megabayt yer kaplıyor, ancak bazı istisnai durumlarda bellek sızıntısı nedeniyle 1GB ve hatta daha fazla bellek kullandığına rastlanabiliyor.


Bazı durumlarda Windows 8 kutucukları için yapılan bir güncelleme isteği, onun kullanabileceği en fazla RAM'i ayarlaması anlamına geliyor. Ancak bu RAM bölümü hiçbir zaman serbest bırakılmayabiliyor. Zaman içinde ayrılan bellek bölümü genişliyor ve sisteminizi durma noktasına getiriyor.


Uygulama geliştiricisi Jeffrey Keys, hatanın TileUpdater.GetScheduledTileNotifications'ı tarafından tetiklendiğini, çok sayıda planlanmış kutucuk kullanmadığınız zaman hatanın başınıza gelmeyebileceğini söylüyor.


Microsoft, hata konusunda bilgilendirilmiş olsa da şirketten gelen herhangi bir açıklama, şimdilik yok. Runtime Broker'ın çok fazla bellek kullandığını gördüğünüzde şu an tek yapabileceğiniz, canlı kutucukları kullanan Windows 8 uygulamalarını kaldırmayı denemek.

Tüm Konu: Windows 8'in RAM canavarı bulundu!

Resimlerle: Windows Phone'lu 9 canavar!

Kaynak: www.chip.com.tr