Windows 8'li tablete Android nasıl yüklenir?

CHIP Online
20-01-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'li tabletinizde hem Windows 8'i hem de Android'i kullanmanın yolunu açıklıyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... yuklenir_44858.html

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Windows 8'li tabletler gün geçtikçe yaygınlaşıyor, ancak Modern moddaki uygulamaların hala yeteri kadar seçenek sunmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumda başvurabileceğiniz çözümlerden bir tanesi, tabletinize Android yüklemek ve Google Play'in zengin içeriğinden faydalanmak.


Android'i bir masaüstü PC'ye yüklemek kolay olsa da tabletlerde bir CD/DVD sürücüsü bulunmadığından bazı sorunlar karşınıza çıkabilir.


Hangi tableti kullanıyorsunuz?


Windows'lu, Intel x86 işlemcili tabletinize Windows yükleme işlemleri tabletten tablete değişse de, genel anlamda yapacaklarınız aynı.


Yine de başlamadan önce kendi tabletiniz için izlemeniz gereken adımları kontrol etmelisiniz. Aksi halde SSD'nizin içeriğini yanlışlıkla silebilir ve tableti açılmaz hale getirebilirsiniz.


Biz yüklemeyi daha çok bir ultrabook'a benzeyen Acer Iconia W700'de gerçekleştirdik. Ancak aynı adımları Samsung XE700T ve Microsoft Surface tabletlerinde de kullanabilirsiniz.


Tüm Konu: Windows 8'li tablete Android nasıl yüklenir?

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Kaynak: www.chip.com.tr

marikidin
10-05-2014, 04:02   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2014

cok yuzeysel bir anlatım olmuş, biraz bol resimli, ayrıntılı anlatım olamaz mıydı, bir süredir bu olayı gerçeklestirmek istiyorum ancak olmuyor. sırayla ve aynı şekilde uyguluyorum adımları ama bir yerde kopuyor olay, 


Windows 8'li cihazınıza Android yükleyebilmek için sistem ayarlarında birkaç değişiklik yapmanız gerekiyor. İlk olarak Secure Boot'un kapalı olduğundan emin olun. Ayarlar > Bilgisayar ayarlarını değiştir > Güncelleme ve kurtarma > Kurtarma yolunu izleyin, burada Şimdi Yeniden Başlat'a dokunun. Şimdi ok tuşlarıyla Sorun Gider'i seçin, ardından Gelişmiş Seçenekler > UEFI Firmware Ayarları'nı seçerek BIOS'u açın.

bios filan açılmıyor, normal başlıyor sistem, sonrasına geçemedim