Windows 8, nihayet Facebook'a kavuşuyor!

CHIP Online
10-09-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Hiç de azımsanmayacak bir kullanıcı kitlesinin 1 yıldır beklediği Facebook müjdesi, nihayet geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... avusuyor_42530.html

Resimlerle: Hangi uygulama, ne kadar veri tüketiyor?

Windows 8 piyasaya çıkalı oldukça uzun bir zaman oldu ancak kullanıcılar önemli bir problemden şikayetçiler. Windows 8'in Modern ara yüzü için resmi bir Facebook uygulaması hala yok. Hatta resmi bir Instagram uygulaması da yok ve Facebook, bir şekilde Windows 8'de var olabilmek amacıyla, her iki site için üçüncü parti geliştiricilerin hazırladığı resmi olmayan uygulamaların Windows 8 mağazasında satılmasına izin bile veriyor.


Bu sırada Microsoft, kullanıcılarına bir müjde verdi ve resmi Facebook uygulaması üzerindeki çalışmaların, Facebook ile birlikte tam gaz devam ettiğini açıkladı. Ancak ne yazık ki yayın zamanı için bir tarih verilmedi. Yine de beklentiler, uygulamanın Windows 8.1'le birlikte geleceği yönünde.


İspanya Microsoft'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, resmi Facebook uygulamasının Windows 8.1 güncellemesiyle beraber çıkacağı duyuruldu. Bunun şirketin resmi duyurusu olduğunu kabul edersek, Windows 8 kullanıcıları için uzun zamandır bekledikleri resmi Facebook uygulamasının eli kulağında diyebiliyoruz.


Facebook ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı ancak Microsoft'un, Facebook'un izni olmadan böyle bir açıklama yapmayacağı düşünülüyor. Ayrıca, şunu da hatırlatmak lazım, Facebook'un hissedarlarında biri de Microsoft. Bu bilgiler ışında, yapılan açıklama daha da değer kazanıyor.

Tüm Konu: Windows 8, nihayet Facebook'a kavuşuyor!

Resimlerle: Hangi uygulama, ne kadar veri tüketiyor?

Kaynak: www.chip.com.tr