Windows 8 pre-RC sürümünden görüntü sızdı!

CHIP Online
29-03-2012, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'in ön-sürüm adayı yapılarından yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... tu-sizdi_32797.html


Resimlerle: Windows 8'den 7 duvar kağıdı sızdı!

Windows 8 ile ilgili haberleriyle tanıdığımız Winunleaked.tk, geçtiğimiz hafta sonu işletim sisteminin bir ön-yayın adayı (pre-RC) sürümünü elde ettiğini söylemişti. Site, bu yapı hakkında bazı ipuçları vermiş ve RC sürümünün Mayıs aynıda veya Haziran ayı başlarında herkese açık olarak yayınlanacağını iddia etmişti. Site, şimdi ise yeni ekran görüntüleriyle karşımızda.

Yukarıdaki yeni ekran görüntüsünde "Windows 8 Consumer Preview Setup" ("Windows 8 Tüketici Önizleme Kurulumu") ibaresinin "Windows Setup" ("Windows Kurulumu") olarak kısaltıldığı gözleniyor. Sızdırılan diğer ekran görüntülerinde ise daha önce sizle paylaşmış olduğumuz yeni renk seçenekleri ve Windows Phone'daki gibi siyah bir ekranda görünen bir yükleme çubuğu görüntüleniyor.

Site, Windows 8'in bu yapısı hakkında daha fazla bilgi yayınlayacağını söylüyor. Windows 8'in final sürümünün ise Ekim 2012'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tüm konu: Windows 8 pre-RC sürümünden görüntü sızdı!

Resimlerle: Windows 8'den 7 duvar kağıdı sızdı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 8'in RC sürümünü de deneyecek misiniz?

erkan1994
29-03-2012, 16:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

her sürümünü deneyeceğim windows 8'in her sürümünü indirip kuracağım ister rc ister başka bir sürüm final sürümü de ya satın alırımm yada crack çıkarsa keygen gibi birşey windows aktifleştirme onu da kullanabilirim ihtimalim var bence kesin çıkar windows 8 için activasyon programı o kadar söylüyorum belki biraz zaman geçer ama çıkar

bosluk
29-03-2012, 18:00   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2006

Zaten var Erkan öyle bir crack :) Teşvik olmasın ama aynı araç Office 2010'u da kırabiliyor diyeyim ;)

Mevcut 8'i ben de beğenenlerdenim cidden. Hakikaten de 7'ye göre epey hızlı çalışıyor. Yanlız metroyla masaüstü hakikaten apayrı duruyorlar bu halleriyle. MS, tabletler için metro, pc için klasik menüyü ayırabilir son sürümünde diye düşünüyorum. Yanlız şöyle de bir gerçek var olayda. XP-->Vista-->7'de şuna alışmıştık. Her sistem bir öncekinin yakın akrabası gibi değil ancak uzak bir komşusu gibi duruyordu, yenilikçi, farklı ama kolaylıkla alışılabilir ve en önemlisi de bir öncekine göre çok daha işlevsel. Metro, dokunmatik cihazlar dışındaki masaüstü sistemlerine eğri oturup doğru konuşalım gitmemiş, alışmayla da alakası yok işlevsel değil en başta. Ama metroyu da saymazsak Windows 7 ile 8 arasında görsel olarak ne fark var, açıkcası hiçbir fark yok. Hani bir Sp2 ya da Sp3 yapıp 7'ye aynı özellikler getirilemezmiydi, çok rahat getirilirdi. Herhalde artık sınıra dayandı Windows görselliği de diye düşünmekteyim; aynı Macos'un ve linux sürümlerinin de birbirinin aynı olması gibi.

Ek olarak hala beklediğim ve hala yapılmayan birşey var Windows'ta. Smb servisi ayrı biçimde geldiğinde sevinmiştim ya bu sefer oldu acaba diye ama yine olmamış. Hala daha ne cep telefonları, ne de harici medya oynatıcısı gibi aygıtlar Windows ağına şak diye bağlanamıyorlar. Sırf bu yüzden bir XP kurulumu tutmak durumunda kalıyorum bilgisayarımda. İnşallah son sürümlere doğru bu işi neticelendirebilirler, zira mevcut ağ yapısı evet güvenlikli olsa da bilgisayar dışında ek hiçbirşeye izin vermediğinden hiç pratik değil.