Windows 8 PRO özel kurulum oluşturmak

LvvNt
23-03-2013, 10:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Merhaba, bu yazacağım foruma uygun mu bilemiyorum (forum kurallarını bulamadım da). Elimde Orijinal bir Windows 8 kurulum medyası var (USB'ye yazdırdım). Ben bu medyaya güncelleştirmeleri ve bazı programları eklemek istiyorum. Kurduğumda programlar bilgisayarımda olsun anlamında. Winreducer8 kullanamadım çünkü USB'ye de bilgisayardaki Windows 8 kurulum dosyalarına da "hatalı klasör" diyor. Kurulumu hangi araçla düzenleyebilirim. nLite RT 7 Lite gibi programlarda Windows 8 desteği yok.

daMned
23-03-2013, 13:45   |  #2  
daMned avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
138 mesaj

Almeza MultiSet Professional ile mümkün olabilir. Windows 7 de kendim yaptım, ancak 8 de denemedim, sen bir dene istersen.

black_flood
23-03-2013, 21:08   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

dism.exe dosyasını kullanıp gerekli kodları yazabilirsen yapabilirsin. ben hazıra konmayı tercih ediyorum çünkü kodlarını ayarlayıp tam oturtabilmek bazen aylar alıyor Windows 7 için kendim oturup yaptım tam anlamı ile her şeyi ile birlikte katılımsız programları ile birlikte 2 ayda bitirebildim hem 64 bit hemde 32 bit tüm sürümleri içereni. Windows 8 içinde az yokladım ama yemedi rahat kafa lazım. koylü diye bir programcı var tnctr ve katilimsiz.com sitesinde admin ondan ancak alabilirsin kodları onunda bu aralar boş vakti yok ilgilenemem cevapları nedeni ile pek soru soramıyorum. hatta bazı ilgilendiği konular vardı onları bile kapattı destek vermiyor.

LvvNt
24-03-2013, 19:00   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: daMned  
Almeza MultiSet Professional ile mümkün olabilir. Windows 7 de kendim yaptım, ancak 8 de denemedim, sen bir dene istersen.
Deneyeceğim.
Alıntı: black_flood  
dism.exe dosyasını kullanıp gerekli kodları yazabilirsen yapabilirsin. ben hazıra konmayı tercih ediyorum çünkü kodlarını ayarlayıp tam oturtabilmek bazen aylar alıyor Windows 7 için kendim oturup yaptım tam anlamı ile her şeyi ile birlikte katılımsız programları ile birlikte 2 ayda bitirebildim hem 64 bit hemde 32 bit tüm sürümleri içereni. Windows 8 içinde az yokladım ama yemedi rahat kafa lazım. koylü diye bir programcı var tnctr ve katilimsiz.com sitesinde admin ondan ancak alabilirsin kodları onunda bu aralar boş vakti yok ilgilenemem cevapları nedeni ile pek soru soramıyorum. hatta bazı ilgilendiği konular vardı onları bile kapattı destek vermiyor.
Kod yazmak çok olay bir iş

black_flood
24-03-2013, 19:15   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

inşallah kolaydır göreceğiz bekleriz senide. ayrıca belirteyim kernel çekirdek güncelleme entegrasyonu tam baş belasıdır Windows 7 de sıkıldım bıraktım geçen gün artık bir türlü bulamadım hatasını. kafamın rahat olduğunda otursam bulurum rahat hatayı. Windows xp kodlarını bile tamamen  bitirmem 1 gün aldı ve gerekli tüm programlarda içinde geliyor eksiksiz olarak. sql vs de ekleyecektim fakat bu bileşenler olmadan bile zaten iyi zaman alıyor yazılımları otamatik kurması 10 dakka civarı 7 deki gibi olsaydı eğerhiç sıkıntı yoktu.

güncelleme esnasın  kb' leri biraz sıkıntılı rt ler ile pronun dosyaları karman çorman dikkat et ne eklediğine.

LvvNt
25-03-2013, 17:30   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: daMned  
En fazla Windows 7 desteği var :(
inşallah kolaydır göreceğiz bekleriz senide. ayrıca belirteyim kernel çekirdek güncelleme entegrasyonu tam baş belasıdır Windows 7 de sıkıldım bıraktım geçen gün artık bir türlü bulamadım hatasını. kafamın rahat olduğunda otursam bulurum rahat hatayı. Windows xp kodlarını bile tamamen  bitirmem 1 gün aldı ve gerekli tüm programlarda içinde geliyor eksiksiz olarak. sql vs de ekleyecektim fakat bu bileşenler olmadan bile zaten iyi zaman alıyor yazılımları otamatik kurması 10 dakka civarı 7 deki gibi olsaydı eğerhiç sıkıntı yoktu.

güncelleme esnasın  kb' leri biraz sıkıntılı rt ler ile pronun dosyaları karman çorman dikkat et ne eklediğine.

Bilmiyorum şu anlık bir şey yapamadım. Kodlarlada çok uzun oluyor. Karar veremedim ne yapsam.

black_flood
26-03-2013, 17:59   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

yapacak bir şey yok daha yeni 4 aylık bir sistem için yama projesi bana göre saçma heleki eylül ayında çıkacağı söylenen Windows blue 765 mb lık güncelleme  olayıda varken beklemek en iyisi. 765 mb yamayı indirip kuramayız sürekli ama ufak tefe 3mb 5mb lık güncellemeleri kurabiliriz sürekli.

LvvNt
31-03-2013, 21:55   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
387 mesaj
yapacak bir şey yok daha yeni 4 aylık bir sistem için yama projesi bana göre saçma heleki eylül ayında çıkacağı söylenen Windows blue 765 mb lık güncelleme  olayıda varken beklemek en iyisi. 765 mb yamayı indirip kuramayız sürekli ama ufak tefe 3mb 5mb lık güncellemeleri kurabiliriz sürekli.

Sistem bozulursa tek tek driverları kurmak zor (kim uğraşacak?) amacımda bu tarz bir şey driverlar birde bir kaç program beraberinde gelsin ( 7-zip, uTorrent, Iso Builder). Blue olayıysa çok karmaşık oldu. Paraylamı olacak bedavamı derken "Blue Microsoft içinde kullanılacak bir ad" açıklaması geldi falan.