Windows 8, Windows 7'ye karşı...

CHIP Online
30-04-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8'i bilgisayarınıza kurduğunuz ilk dakikadan itibaren, Windows 7'den çok daha...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... ye-karsi_33328.html

Resimlerle: Windows 8'in artıları, eksileri

Windows 8 ile beraber Windows güvenliği, bir adım ileriye taşınıyor. Windows 7'y kullanmaya başlamadan önce bir antivirüs yazılımı kurmak, genellikle iyi bir önlem olacaktır. Ancak Security Essentials'ın özelliklerini üzerinde barındıran Windows 8 ile bu durum değişiyor. İşte Windows 8'in yeni bir kurulumda sundukları.

Adobe Reader artık gereksiz

Windows PC'lerine yapılan saldırıların en popüler giriş noktası, programlardaki açıklardı. Örneğin Adobe Reader'ın eski sürümü, bu konuda kötü bir üne sahip. Ancak Windows 8 kullanıcılarının Adobe Reader'ı yükseltmekle uğrşamasına gerek bile yok. Windows 8, kendi metro stili PDF görüntüleyicisiyle geliyor ve böylelikle PDF açıkları devre dışı kalıyor.

Parola yerine resim

Tüm parolalarımızın tahmin etmesi güç ve en az 8 karakterden oluşması gerekiyor. Ancak "qwert" ve "123abcd" gibi bulunması kolay gibi parolalar, hala kullanılıyor. Windows 8'de ise giriş ekranı parolası için hoş bir alternatif bulunuyor. Örneğin aile fotoğrafınızı seçerek ve bu fotoğrafın üzerinde belirli bir desen belirleyerek bir "resim parolası" oluşturabiliyorsunuz.

Tüm konu: Windows 8, Windows 7'ye karşı...

İzleyin: Windows 8 ön-beta gösterildi - I

Resimlerle: Windows 8'in artıları, eksileri


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 8'de de üçüncü parti güvenlik araçları kullanmayı düşünüyor musunuz?