Windows 9'dan neler bekliyoruz?

CHIP Online
29-09-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8 henüz çıkmadı ama 2015'de ortaya çıkması beklenen Windows 9'dan şimdiden bahsediliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... kliyoruz_29399.html


Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!

Windows 8, tabletleri ve bilgisayarları bir arada yürütmeyi amaçlıyor. Bu önemli girişim sayesinde PC'lerden çok daha hafif ve taşınabilir olan dokunmatik ekranlı cihazlarımızda da aynı işletim sistemine ve özelliklere sahip olabileceğiz. Peki 2015 civarında ortaya çıkması olası Windows 9 nasıl olmalı ve Windows 8 bize bu konuda neler söylüyor?

Hyper V: Tüm patentler, gerçek bir özelliğe dönüşmese de Windows Server 8 için Hyper-V'de yapılan geliştirmeler, Windows 9'da müzik ve video çalmada kullanılan özel amaçlı işletim sistemleriyle daha iyi çalışabilir (bir sanal makineyi çalışırken farklı bir konuma taşıyabilmek gibi).

Akla gelen bir soru ise Windows 9'un sadece 64-bit sürümünün mü bulunuacağı. Ancak cevap, PC'lerde bulunacak çiplere göre değişiyor. ARM, şu an 32-bit ve 64-bit ARM çipleri çıksa bile Microsoft, Windows 8'li tabletlerle uyumluluğu korumak isteyebilir. Netbook'lar popülerliğini sürdürürse, Intel 64-bit Atom sistemleri düşünse de, mevcut 32-bit PC'leri desteklemek bakımından bir baskı olacaktır.

Tüm konu: Windows 9'dan neler bekliyoruz?

İzleyin: Windows 8'deki Metro uygulamaları!

Resimlerle: İşte Windows 8'li ilk tablet: Samsung 700T!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce gelecekte tüm Windows'lu cihazlarda aynı işletim sistemi mi yüklü olacak?