Windows'a fena patladılar!

CHIP Online
11-12-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows için 16.000 dolar harcayıp sadece 83 dolar kazanabilen şirketten Microsoft'a sert sözler!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/windows-a-fena-patladilar_37439.html

Resimlerle: Surface RT parça parça böyle üretildi

Akıllı telefonlar ve tabletler artık günümüzün en önemli oyun platformları arasında bulunuyorlar. Uzun bir süredir bu iki platform için durmaksızın oyun üreten Rubicon isimli firmanın Windows RT platformu için yaptıklarıysa, öyle görünüyor ki çok büyük bir krizin eşiğinden dönülmesine sebep oldu.


Rubicon'dan Paul Johnson, firmanın en önemli oyunlarından birisi olan "Great Big War Game" isimli yapımlarını 16,000 dolar harcayarak Windows RT platformuna naklettiklerini ama ilk hafta satışı olarak sadece 83 dolar gibi bir kazanç elde ettiklerini dile getirdi. "Angry blog post" üzerinden yaptığı açıklamasında, yazdığı rakamın bir yazım hatası olmadığının da altını çizen Johnson, Microsoft'un konu hakkında kendilerine herhangi bir şekilde yardım etmeyeceğini söylemesi üzerine iyice sinirlenmiş. Şirketin Microsoft'tan istediği şey, oyunlarının ön plana çıkartılmasıymış.


<span style="text-decoration: underline;">Windows ve Microsoft'a yöneltilen çok sert sözler ve bu sözlerden sonra yaşananlar... Haberimizin ikinci sayfasında...</span>


Tüm Konu: Windows'a fena patladılar!

Resimlerle: Surface RT parça parça böyle üretildi

Kaynak: www.chip.com.tr