Windows'a var, Linux'a yok!

CHIP Online
07-08-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Donanım devi, Linux kullanıcılarını nasıl bir kenara itti? İşte Linux'çuları üzen karar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/windows-a-var-linux-a-yok_21693.html

Resimlerle: Linux: 10 yılde geçilen 15 kilometre taşı...

Linux üzerinde uzmanlaşmış bir firma olan Tiger Computing'den Keith Edmunds, bir Western Digital disk sürücüsüyle yaşadığı problemden sonra, Western Digital'le görüşünce hiç de beklemediği ve şaşırdığı bir cevap aldı.

Caviar Green WD20EARS sürücülerinde bir problem olduğunu düşünen Edmunds, Western Digital'le görüştü ve tanımlayıcı(diyagnostik) yazılımın yeni bir sürümünü istedi. Edmund'un Western Digital'in sitesinden indirdiği yazılım, sürücüleri tanımadığını söylüyordu. WD'den gelen cevap Edmund'u oldukça şaşırttı;

"Western Digital teknik desteği Linux sistemlerindeki sabit disklerin yalnızca fiziksel kurulumunu desteklemektedir. DLG yazılımını kullanarak test etmek istiyorsanız, diski işletim sistemi Windows olan bir sisteme kurmanız gerekiyor çünkü Linux'la uyumlu değil."

Tüm konu: Windows'a var, Linux'a yok!

İzleyin: Nokia N900: Yeni reklam videosu

Resimlerle: Linux: 10 yılde geçilen 15 kilometre taşı...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Western Digital doğru mu yapıyor?

Mehmet-
07-08-2010, 20:07   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Tabi ki yanlış.

Mustafa Akın
07-08-2010, 23:12   |  #3  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,236 mesaj

Sanki linux a bir şey üretmeyen tek kişiler de

frozen
09-08-2010, 11:54   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Olay biraz dramatize edilmiş.
Sen bir yazılım firmasısın. Elinin altında her işletim sistemi ve her donanım çeşidinin bulunması gerekir. Yani sen basit bir sürücüyü test etmek için yeni bir windows almak zorunda bırakılmadın. Eğer elinde windows ya da diğer işletim sistemleri yoksa zaten 1-0 yenik başlamışsın. Bu da senin suçun.

WD'a gelince. Sende bir donanım üreticisi olarak dünyanın mühendisine sahipsin. Neden kullanıcılarını düşünmeyip linux ortamına uygun birşeyler yapmıyorsun.