Windows Açılırken Reset

loynom
13-07-2009, 17:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

BenimHp Laptop Var Standart Özellik Xp Yüklü Açarken Olağan Şekil Ekranı Çıkıyor Entera Basıyorum/Basmıyorum Windows Açılıyor Gözüküyor Mavi İkon Geçiyor Sonra Mavi Ekran Gelip Saliseler İçinde KAYBOLUYOR vE pc Reset Atıyor :S

OnlyMann
13-07-2009, 17:53   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

makinanızı güvenli kipte başlatıp zararlılara karşı güncel bir yazılımla taramalısınız. 

yine güvenli kipte

başlat>çalıştır>sfc   /scannow (enter) ile windows onarmalısınız.

loynom
13-07-2009, 17:54   |  #3  
OP Yeni Üye
40 mesaj

usta güvenli kipte açtığımda _ yanıp snüyor ama güvenlimod açılmıyor bekliyorum yeniden başlatıyor :S

GameRMan
13-07-2009, 17:55   |  #4  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

ram lerinizi ram test programları ile taratınız. bunu yapamıyorsanız. ramleri baska makinada test ediniz. Yada bilgniz var ise işletim sistemi ile alakalıda olabilir format öneririm. Eger format atarken Xp yi format sonrası tekrar kuramıyorsanız mavi ekran vs gelip reset attırıyorsa, ram yada ramler hasar görmüştür. yok aksi olur format sonrası XP yükleme işlemi tamamen sorunsuz sonuçlanıyorise kesinlikle ramlerde sorunyoktur. İşletimsisteminde sorun var demektir. Bide şu var o kadar çok sebepten olabilirki. HDD Bad sektor.Ram.İşlemci Isınması. İşletim sistemi bozukluğu Vs vs . ama dedigim mantıklı format.

OnlyMann
13-07-2009, 17:55   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

XP CD ile açıp kuruluşunda Onar (R) yapmayı denemelisiniz. Ama mutlaka zararlı taramasından güncel olan bir yazılımla full taramalısınız.

loynom
13-07-2009, 18:01   |  #6  
OP Yeni Üye
40 mesaj

benimLaptop Öyle Bir Hal AldıkiCdden Mi  Bilmem Orjinal Masaüstünde Normal Çalışıyor Ama Laptopta Disk Bulamadı Diyor :S