windows açılmıyor

HPQ-User
26-10-2009, 09:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

XRON sormuş:
merhaba,
öncelikle bu siteye ve bu hizmetlerinize teşekkürle başlamak istiyorum...
sorunum:bilgisayarımı açtığımda windows yerine "aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı yazıyor:\WİNDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
EVDE BİR ARKADAŞIN XP YÜKLEME CD sinden denedik başaramadık(arkadaş bunu defalarca yapmış olan birisi)bilgisayarı aldığım yere götürdüm onlar yaptı ama 15 gün falan sonra tekrar aynı problemle karşı karşıyayım...sitenizde formatla ilgili bilgiler çok yararlı oldu boot menüsüne  girip ayarlar falan hiç bilmezken öğrendim...ama her adımı uyguluyorum yine aynı ekran çıkıyor karşıma...cd'yi yükleyemiyorum bir türlü...eğer bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
200 gb hard disk,masaüstü,çift çekirdek...gerisini pek bilmem kusura bakmazsınız herhalde...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

xxömür
26-10-2009, 10:08   |  #2  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj

FARKLI BİR XP CD Sİ İLE YADA NE KULLANIYORSANIZ  YÜKLEMEYE CALISIN</p

Mustafa@PC
26-10-2009, 14:26   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Farklı ramler ve farklı bir CD ile deneyin.

XRON
26-10-2009, 19:32   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

ARKADAŞLARIN SÖYLEDİĞİNİ DENEDİM ...FARKLI CD DE UYGULADIM OLMUYOR...AYNI YERE GÖTÜRMEKTEN USANDIM...PARASI DA ÖNEMLİ DEĞİL AMA BU NE BİÇİM İŞTİR?ORADA AÇIL EVDE AÇILMA...

Mustafa@PC
26-10-2009, 22:32   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Sabit diskiniz yada ramlerinizde problem var.

XRON
27-10-2009, 11:18   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

farklı bir  değil 2-3 cd ile  denedim...tamirccide açılan cd evde niye açılmaz ki...sürekli 20 tl vermekten bıktım ...

OSMAN BAĞÇEVAN
27-10-2009, 16:02   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj

sürekli aynı ekran açılıyor denmişsiniz..biraz daha ayrıntılı söler misiniz , nasıl bir ekran ve ne oluyor ?
ortada hata falan var mı ?

siz galiba yanlış yapıyorsunuz , format işlemini ...tam okumadınız sanırım...ben size anlatayım..

xp cd sini tak..format işlemini başlat..sonra bilgisayarın açılıp , kapanıcak..o zaman yine boot etmeyeceksin..bırak kendi kendine format atıcak o..elleme yani..umarım anladın..

XRON
27-10-2009, 18:21   |  #8  
Taze Üye
7 mesaj

1.bilgisayarı açıyorum,cd falan takılı değil
2.karşıma siyah ekranda:"windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı" \WİNDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM    yazısı çıkıyor ve özgün"kur" disketini veya CD_ROM kullanıp windows kur'u başlatarak bu dosyayı onarmayı deneyebilirsiniz diyor....
3.kur cd si var ...izlediğim sıra açılışta del tuşuyla boot menüsüne ulaşıp gerekli ayarları (doğruysa)yapıyorum daha sonra cd den yükleme yapmak için bir tuşa basın diyor ...basıyorum  cd çalışıyor gibi oluyor ama birazdan karşıma yine ilk ekran çıkıyor ...çıldıracağım....bana bunu tarif edip de başarmamı sağlayacak olan çıkmadı henüz...ya da  böyle bir problem yaşamadılar da bilmiyorlar...ben bilgisayarın ustası değilim...türkçe konularını anlatırken hiçbir şey bilmeyene göre anlatırım...briç de öyle...renk değerlerini bilmeyen adama briçte kurallardan bahsederseniz hiçbir şey anlamaz sıfırdan alınırsa o zaman olur...herkes bilir ama öğretmek farklıdır...yanlış anlaşılmamak dileğiyle....bana bunu öğretene bildiğim konuyu öğretmeye de hazırım...

XRON
29-10-2009, 21:45   |  #9  
Taze Üye
7 mesaj

yazık ki hala başaracak bir yol bulamadım...yarın kasayı omuzlayıp götüreceğim... sağolun...

XRON
29-10-2009, 22:06   |  #10  
Taze Üye
7 mesaj

bu  formda  da sorunu çözemedik vesselam....herkesin  canı sağolsun....ama biz bazı şeyleri öğrenmedikçe bizi hep düdüklerler...ben bunu öğrendim böylece...