Windows bilgisayarında con adında dosyaçılmıyor !

dservi
26-12-2012, 19:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2012

con isimli bir dosya açılmıyor bunun nedeni için alttaki videoyu izleyin beyler güncel olsun bu bizim ülkemiz için önemli!

Contorium GerçeğiContorium Gerçeği
canntiersen diyor ki;
2007 yılında sadece eğlenmek için yazdığım bir metinin ciddiye alınması sonucu video hazırlayıp youtube'a yükledim ve olay çığrından çıktı. Fazlasıyla ciddiye alınan Contorium, binlerce sitede yer alırken Taraf'a, Türkiye Gazetesi'ne ve Açık Radyo'ya haber oldu. Taraf'ta 1 Mayıs'ta çıkan haber her şeyi özetliyor:
"türkiye'nin en vatansever elementi contorium... boğaziçi öğrencisi can g. kuseyri, biraz eğlenmek için contorium diye bir mineral uydurdu. 23 trilyon dolar da değer biçti. ve internette fırtınalar koptu. can g. kuseyri, eğlence için "sadece türkiye'de bulunan çok değerli" bir element uydurdu, videosunu youtube'a yükledi. herkes elementin peşine düşünce şaka kontrolden çıktı.
her şey boğaziçi üniversitesi kimya bölümü öğrencisi can g. kuseyri'nin windows işletim sisteminde "con" isminde bir klasörün açılamayacağını keşfetmesiyle başladı. 2006 yılında aktüel dergisi tarafından uydurulan, saadet partisi'ni seçim kampanyasına kadar giren "feomidyum" şakasından esinlenen can, biraz eğlenmek için "contorium" adıyla kendi uydurduğu mineral üzerine hazırladığı videoyu youtube'a yükledi. türkiye'nin maden zenginliği hakkında türetilmiş komplo teorileriyle dalga geçen videoya göre, dünyada yalnızca istanbul boğazı'nın derinliklerinde bulunan "contorium" 23 trilyon dolar değerindeydi ve amerikan emperyalizmi contorium'un çıkarılmasına izin vermiyordu. türk nazi partisi'nin propagandası oldu ancak contorium şakası bir süre sonra kontrolden çıktı. video, contorium'a inananların bir takım eklentileriyle google'da 15 bin sonuca ulaştı. kuseyri'ye bir yandan tehdit mesajları, diğer yandan arkadaşlık istekleri yağmaya başladı. hakkında soruşturma açılsın diye savcılığa bile başvurulurken, contorium 'türk nazi partisi' tarafından propaganda malzemesi haline getirildi. baştan sona inandırıcılıktan uzak olan videoda istanbul boğazı'nın derinliklerinde contorium isminde 23 trilyon dolar değerinde bir maden olduğu, bu madenin istanbul'dan başka hiçbir yerde bulunmadığı, abd ve israil'in contorium'un çıkarılmasına izin vermediği, yabancı bankaların ve arap petrol zenginlerinin kazı yapmak için boğazdan yalı satın aldığı, erguvanların rengini bu madenden aldığına varıncaya kadar bilgiler yer alıyordu. video yer yer soros, obama, tuncay güney, israil bayrağı, avrupa parlamentosu gibi görsellerle zenginleştirilerek 9.5 dakikalık bir "ikna sağanağı" haline getirilmişti. fakat contorium videosu "internet ortamına düştükten sonra" katlanarak çoğaldı ve komplo teorisini imal eden adamın kontrolünden çıkarak bir "toplumsal kanaat" haline geldi.

contorium'un mucidi mendeyelev türk'tü
can, önce "contorium mineraline sahip çıkalım" isminde bir facebook grubu oluşturarak yüzlerce kişiyi buluşturdu. bunu ekşi sözlük'e peşpeşe girilen entryler izledi. ilgiyi gören can, iddialarına daha komiklerini ekledi. buna göre contorium'un mucidi dmitri mendeleyev türk'tü. babasının sibirya türklerinden olduğunu öğrenen mendeleyev, rusya'nın sıcak denizlere inmek istediğini bildiği için rus hükümetini yanıltmıştı ve istanbul boğazında bulunan contorium'u periyodik cetvele torium olarak gizlemişti. can, artık "cann tiersen" takma adını kullanıyordu ve "bir yerde iki günden fazla duramıyordu". çok geçmeden "contorium gerçeğine kendisini adamış" yurtsever vatandaşlar msn üzerinden can'a yağmaya başladılar.

bozkurtlar contorium'u sahiplendi
bozkurt66: contorium hakkında ne biliyorsun?
cann tiersen: çok şey biliyorum
bozkurt66: bana anlatabilir misin?
cann tiersen: abi anlatırım ama çok sakat gerçekler bunlar, yaşatmazlar bizi...
bozkurt66: bak canım önce kendimi tanıtayım (...) hiç bi halt yiyemezler bu ülke bizim.
bozkurt66: sadece bu kadarını mı biliyorsun?
cann tiersen: evet abi çoğu insan sadece bu kadarını biliyor.
bozkurt66: o zaman ben biraz bilgi vereyim. yaptığımız araştırmalara göre 15 gr. contorium minerali atom bombasından sekiz kat güçlü bomba haline dönüştürülebiliyor. 1 ton contoriumla bütün dünya yok olabilir. silah üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
cann tiersen: tüm dünya türklerini birleştirebilecek bir silah yaratabiliriz bence.

Kapalı Hesap (153334)
26-12-2012, 19:32   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2009

burayı oku sene 1950 de açtım bu konuyu.

https://www.chip.com.tr/forum/par ... a-ismi_t219999.html

Kapalı Hesap (247547) bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
sahinerkin
26-12-2012, 23:40   |  #3  
sahinerkin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
76 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2012

Bir sürü söylenti var kimisi contorium diyor kimisi başka bir şey ama doğrusu şudur ki;
Windows'ta bazı isimlerle klasör oluşturulamaz bunun nedeni dos sisteminde (komut istemi) yer alan bazı komutlarla karışmasını engellemektir.
Mesela sadece CON değil NUL, AUX, CON, COM1-4, LPT1-3, ve PRN gibi klasörler de açamazsınız.

Kapalı Hesap (153334)
27-12-2012, 00:29   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2009
Alıntı: sahinerkin  
Bir sürü söylenti var kimisi contorium diyor kimisi başka bir şey ama doğrusu şudur ki;
Windows'ta bazı isimlerle klasör oluşturulamaz bunun nedeni dos sisteminde (komut istemi) yer alan bazı komutlarla karışmasını engellemektir.
Mesela sadece CON değil NUL, AUX, CON, COM1-4, LPT1-3, ve PRN gibi klasörler de açamazsınız.
 

ben hepsinden 100 tane açarım.Sorun degil
windows 8