Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu

ibrahm39
31-01-2011, 22:34   |  #1  
ibrahm39 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

Benim problemim büyük boyutlu klasör veya dosyalara sağ tıkladğımda Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu diyor ve tekrar açılıyor.

Çözüm konusunda -belki bir yararı olur diye düşündüğüm- birkaç bilgi verecek olursam;

-Bir ay kadar önce bilgisyara su döküldü klavye bozuldu.

-Usb klavye kullanıyorum artı olarak usb mouse(dünden beri ikisi de çıkarıp taktığımda çalışmıyor,uzun süre sonra çalışıyor.)

-Google Chrome kullanıyordum. Birkaç haftadır da açtığımda beyaz ekran görüyorum hiçbir site açılmıyor.

-Dün virüs taraması yaptığımda bir virüs algılanıp temizlendi.(gerçi benimkini teneşir paklar o ayrı)

+ Olarak 2-3 gün aralıkla mavi ekran hatası gelip res atıyor bilgisayar.

Tabii tüm bunları okuduktan sonra ''Neden o bilgisayarı camdan dışarı atmıyorsun'' diyeceklere İbrahim Tatlıses edasıyla ''Babamda Bill Gates'ti de ben mi çalmadım ? '' diyor yardımlarınızı bekliyorum. :)

İşletim Sistemi

Windows 7

Sistem Özellikleri
2 Gb Ram

Amd Athlon Dual-Core QL-64  2.10 GHz
Ekran Boyutu:

15.6 inç

Ekran Kartı Geforce 8200M G

İnternet Tarayıcı
Mozilla Firefox

Şimdiden Teşekkürler :)

Son Düzenleme: ibrahm39 ~ 31 Ocak 2011 22:41
Mert_06
31-01-2011, 23:16   |  #2  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Atmana gerek yok :D Olumlu yönden bak, böyle bir bilgisayarla sorun çözme konusunda uzman olabilir ve ilerde teknik servisçi olabilirsin. :D Soruna gelince ben de pc yi ilk aldığımda yaşamıştım, windows gezgini çalışmayı durduruyordu, sık sık mavi ekran oluyordu. Vista yüklüydü pc de, sp0 :D sp1 yükleyene kadar, neler öğrendim o vista sayesinde :) Tavsiyelerim ise sistemin güncel değilse windows updaten güncelle, cclaner, winoptimizer benzeri kayıt defteri temizleme programlarını kullan.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 31 Ocak 2011 23:17