Windows Gezgini Sorunla karşılaştı uyarısı !!

quiet
25-12-2010, 04:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Selam chip ailesi benim sorunum şöyle :windows 7 64 bit işletim sistemi  yeni kurulum yapıldı tüm drıverler bugünün tarihine güncellendi tüm windows güncelemeleri yapıldı  d sürücümdeki tüüm arşiv kaspersky 2011 pc tool spareware doctor ile tarandı buraya kadar durum temiz ve hızlı bir pc fakat d sürücüsüne girdiğimde film arşiv klasörüne girdiğimde  windows gezgini bir sorunla karşılaştı diyor ve donma başlıyor 5 dakika felan donuk bekliyorum sonra pc kendini toparlıyor  yeniden başlıyormuş gibi herşey sıfırdan açılıyor araştırmalarımda codek sorunu olduğu ve ktl codec pack full kurmam tavsiye edildi ki bende yüklü fakat işe yarıyan bir olay oldu klasörleri simge olarak göster olarak ayarladım bu çözm oldu şimdi bende mkv dosyaları var ve özelikle 8 gb olan film !!!  bu filimde virüs taraması veya herhangi  d sürücüsü taramalarında... bu filime denk geldiiğine donmalar oluyor pc kulanılmıyacak duruma geliyor ha bunu 5 dakika beklersem bişiyle oynamadan bazen çözlüyor pc çözülmediği zamanda mecburen reset atmak zorunda kalıyorum
şimdi sorun bu 8 gb mkv filimi izlerken baştan sona izliyorum fakat ileri sardırmak istediğimde aynı donma yine oluyor mkv dosyalarında bu tür sorunlar oluyormu mesela bende 2 gb mkv filimleride var sorun olmuyor  8 gb ise elimdeki tek filim bunu sildim sorun çözüldü arkadaşlar sıkı durun artık soruma geliyorum buı filimin nesi varmış ?  :)

mcafee23 ayrılmıştır
25-12-2010, 04:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

film arşivi klasörüne girdiğinde bilgisayarın cevap vermemesi çok fazla film dosyasının önizlemelerinin oluşturulmaya çalışılmasından kaynaklanıyor.Bu önizlemelerin oluşturulup oluşturulamaması kesinlikle kodek ile alakalı kodek yüklü değilse oluşturulmadan deam ediliyor ama bir daha ki açılışta bir daha oluşturmaya başlıyor.
Bu klasörü önizleme olmayan bir görünüm ile değiştirip sorunu halletmiş görünüyorsunuz ama windows'un bunun bir video klasörü olduğunu anlaması ve görünümü değiştirmesi çok uzun sürmez.Windows yine otomatik olarak eski görünümüne ayarlayacaktır

İkinci sorunundaki film ise 8 gb olduğu için işlenmesi açılması ileri sarılması yani önbelleklenmesi kolay değil bu yüzden sorun yaşıyordun.
Bir de ram miktarın ve frekansın düşükse gerçekten kolay gelsin

Jubei76
25-12-2010, 04:51   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Merak ettim şimdi, o 8Gb,lik Mkv film hangi film ?

mcafee23 ayrılmıştır
25-12-2010, 04:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

blueray'den fazla sıkıştırılmadan ve kalite kaybı minimum olarak convert edilen bir filmdir.
İnternette çok var böyle film

Jubei76
25-12-2010, 05:13   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: mcafee23  
blueray'den fazla sıkıştırılmadan ve kalite kaybı minimum olarak convert edilen bir filmdir.
İnternette çok var böyle
biliyorum ama ben film,in adınıda merak ettim gelince yazar inşallahGözünü devirmiş

quiet
25-12-2010, 17:35   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj
Alıntı: Jubei76  
Merak ettim şimdi, o 8Gb,lik Mkv film hangi film ?
benim oğlumun filmii  ^^cars 2006 bluray mkv^^

quiet
25-12-2010, 17:45   |  #7  
OP Taze Üye
18 mesaj

mcafe açıklamalar için çok teşekkür ederim şimdi anladığım kadarıyla benim pc de bellek miktarı iyi değilmi 8 gb mkv dosyasına avi dosyası gibi oynamalar yapmak için sistem performansı ne olması gerekir              ( ( (filimin sıkştırmasında hatalı olabilirmi acaba) aslında üşenmeden bitane daha 10 gb indirip  bakim ondada böle sorunlar yaşıcakmıyım sanırım test etmeden bu iş çözülmicek pc gücüyle alakalı demekki fakat bu sistem iyi değilmi sence ayrıcada buluray filmdede bu sorun yaşarmıyım mesela 45 gb frlan diyorlar bulray için mkv sıkıştırma olduğu içinmi beleğe çok yükleniyor dersin

Marka / Model: Acer Ferrari One 200 İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate (64-bit) İşlemci:AMD DualCore AMD Athlon X2 L310, 1200 MHz (6 Anakart:AMD HAMMER   RAM:  4 GB Ekran Kartı:AMD (ATI) ATI Radeon HD 3200 Graphics Ses Kartı:Realtek High Definition ALC27 HD AUDIO

Son Düzenleme: quiet ~ 25 Aralık 2010 18:04