windows güvenligi

HPQ-User
14-09-2010, 12:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mc kienzie sormuş:
korsan aldıgımız windows xp ve windows 7 yazılımın güvenli olup olmadıgını nasıl anlarız. Duydugumuza göre download sitelerınden indirdigimiz yada teknık servıslerden satın aldıgımız windows yazılımı bilgisayara kurdugumuzda özel bilgilerimiz gizlice haberımız olmadan başkalarının eline ulaşıyor. Dogru mu? öyleyse bı tavsıyenız varmı? iyi calışmalar şimdiden tşk ediyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows yazılım konusunda bilgilendirme

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB6.5; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322)

mc kienzie
18-09-2010, 22:47   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

lütfen yazdıgım ''windows güvenlığı'' konulu başlıkta cevap alamadım yardım eder mısınız?

Kapalı Hesap (154666)
18-09-2010, 23:36   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Korsan işletim sistemlerinin çoğu zaten güvenli değil.
Cd yi alıp taramadan geçirsek bile bazı zararlılar görülemiyor. ancak kurulduktan sonra görülebiliyor. Bu bile çok detaylı bir güvenlik sistemiyle analiz edilebiliyor.
Üstelik güncelleme esnasında da birçok zararlı yazılımlara maaruz kalınabiliyor.

mancukya
20-09-2010, 15:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sanki orjinal aldiginda bu durum olmiyacakmi yani mantik olarak orjinal almak elbette en iyisi.
özellikle xp yüklü bir makinenin internete baglandigi anda en fazla 1 hafta icinde zararli bir yazilim yakalama sansi oldukca yüksek öyle bir sistem yapilmis yada artik zamanla sistem cözülmüskü güvenli denilecek bir sitede bile Facebook gibi zararli yazilim güvenlik yazilimlari olmasina ragmen cok kolay hale gelmis bunun örnekleride mevcut.
Bundan 7 8 ay önce Microsoft 15 20 senelik bir acigi kapamak icin yama yayinladi bu yama sonrasinda bazi makinelerde sorunlar olusunca suc yamaya atildi sonrasinda ise olaya bir malwarein sebeb oldugu ve ne tuafki bu malware icinde Kasper, Norton, Microsoft vs vs hic bir firmanin haberinin bile olmadigi ortaya cikti.
Yani kisaca ne orjinal yada kopya her 2sindede berlili bir zaman icinde bahsettigin güvenlik olaylari nasil olsa meydana gelicektir özellikle XP icin Antivirus yaninda mutlaka regedit yazma aninda izin verilmesini sagliyacak bir HIPS programi mutlaka kurulu olmali yada bu görevi yapan adam gibi frewall