windows güvenlik duvarı sorunu

safa b.
08-08-2009, 02:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

slm. arkadaşlar bnm pc de bi sorun var ama anlayamadım.pc yi açtığımda internet hariç herşey normal açılıo,yani internet sinyal işareti hemen ekrana gelmiyo, 2dk sonra windows güvenlik duvarı kapalı işareti çıkıyo ve daha sonra internet falan geliyo.daha sonra windows güvenlik duvarı açık konumuna tekrar geliyo.yani orda bi hata var ama anlayamadım.neden böyle olduğunu bilen varsa yazsın lütfen..bn önce modemden kaynaklanıyo sandım ama evdeki diğer bilgisayara baktım onda direk internet sinyal işareti falan geliyo..mesajlarınızı bekliyorum..teşekkürler..

Son Düzenleme: safa b. ~ 08 Ağustos 2009 02:59
Semih Özyurt
08-08-2009, 08:52   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum sana şöyle birşey söyliyim kullandığın antivirüs programı internet security falansa kullandıgın proğram icinde güvenlik duvarı mevcuttur ve programı kurdugun zaman windows kendi güvenlik duvarını kapatır ve antivirüs programının güvenlik duvarı aktif olur. belki antivirüs açılana kadar window'un güvenlik duvarı kapalı demesi normaldir. güvenlik merkezine baktığın zaman aşağıdaki windows güvenlik duvarına tıkladığın zaman kapalı der ama normalde güvenlik duvarı aktiftir panda antivirüslerde bu böyle umarım yeterince acık anlatmışımdır. :)

safa b.
08-08-2009, 14:14   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

hmm.peki bilgisayarı yeni açtığımda internetin geç gelmesi de bu yüzden midir.(eset nod32 kullanıyorum)