windows güvenlik merkezi

umut_87
15-07-2009, 00:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

bilgisayarımda nod32 yüklü ancak son 2 gündür windows güvenlik merkezi zararlı yazılımdan koruma ayarları denetleme bölümünde aynen şunlar yazılı

ESET Smart Security 3.0 açık ancak durumunu Windows Güvenlik Merkezi'ne artık desteklenmeyen bir biçimde bildiriyor.Programın otomatik güncelleştirme özelliğini kullanın veya güncelleştirilmiş bir sürüm edinmek için program üreticisine başvurun.

NOD32'i açık olduğu zaman sağ alt köşede yeşil -turkuvaz renkte yer alıyor ve son güncelleştirilmeler de yüklü.

Öyleyse sistemimde bir sorun mu var?

Mustafa@PC
15-07-2009, 00:26   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Esed'i güncelleştirebiliyor musunuz ?

ismet35
15-07-2009, 13:53   |  #3  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Evet Eset bazen güncellemeleri yapmıyor yeşil renk olması güncel olması anlamına gelmez kendiniz güncellemeyi deneyin derim.

alloss
15-07-2009, 14:24   |  #4  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Windows güncel mi?
Update kontrolu yapın bence...

Beran
05-09-2009, 11:10   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

windows xp kullanıyorum.  ayrıca bilgisayarımda nod32 ve dracula virüs temizleyicisi yüklü. ancak nod32 yi güncelle dediğimde kullanıcı adı ve parolası yanlış diyor. yine  de  tarama yapabiliyorum. yaptığım taramalarda her hangi bir  virüs olgusuna rastlanamadı diyor  ancak karantinaya baktığımda virüs dolu:) nod32 güncel olmadığı için iyi tarama yapamıyor olabilir mi?
ayrıca:) her bilgisayarı kapatışımda güncelleştirmeler   bir saat( hatta bazen daha fazla) sürüyordu. güvenlik merkezine girip otomatik güncelleştirmeleri kapatmak istedim ancak denetim masası güvenlik merkezine tıkladığımda açılmıyor. hiç tıklamamışım muamelesi yapıyor. bu nedenle ben de bilgisayarım-  sağ tık- hizmetler e girip  otomatik güncelleştirmeleri "elle" yaptım. güncelleştirmeleri yapmamanın bir sakıncası var mıdır? güvenlik merkezinegiremediğim için güvenlik duvarımı da kontrol edemiyorum. çok nadir de olsa pc ekranım iki kere mavi oldu. klasik mavi ekran üzerine beyaz  uyarı yazıları...  sanırım virüs kaptım. bu virüsü nasıl( hangi programla) temizlememi önerirsiniz. nod32nin bulamadığı, güvenlik merkezinin açılmasını önleyen bir virüsüm olabilir mi? :)
sistem geri yükleme güvenlik merkezi sorunumu çözebilir mi?