Windows içersinde eksik programlar

HPQ-User
30-09-2009, 10:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hanzel76 sormuş:
Merhaba,

2 hafta öncesinde bilgisarımda anakart arızası meydana geldi.
Anakart değiştirildi. Ancak bu süre zarfında format atılması gerektiğinden 5-6 ay öncesine geri dönüş yapıldı.
En son olarak format atıldığında windows kurulumunda gelen paint brush gibi bazı programlar su anda gözükmemekte.
Aynı zamanda benim daha önce kullanmış olduğum webshots adlı programı uninstall edip tekrar kurmama ve onarmama ragmen agi dosyasını bulamamasından dolayı calıstıramamaktayız.

Bu problemlerin haricinde de HP Laserjet 3390 All-in-One yazıcımızda sadece print edebiliyorum. Scan etmek istediğimde aygıt çaışması olduğuna dair mesaj yayınlıyor.

Bu programları yeniden nasıl kurabilirim. Ve aygıt çalışmasını nasıl kaldırabilirm.

Yardımcı olmanızı rica ederim.

İyi çalışmalar dileği ile,

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
DELL-Windows Professionals XP

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

OSMAN BAĞÇEVAN
30-09-2009, 10:39   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Başlat-->Çalıştır---> deyip sfc /scannow yazarak Entera Basın deyin ve beklemeye baslayin .
2:RegSeeker , adli yazilimi indirip tüm registry kayitlarini taratalim ve buldugu tüm hatali kayitlari birgüzel silelim.
3:Registry Optimizer , Programini indirip birkez de bununla taratalim ve Registry kayitlarini bir kez daha düzelttirelim.

programı tamamen kaldırıp ,yeniden  kurmayı deneyin..