Windows Installer sorunu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
tuncsaban
08-09-2008, 21:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

ben sp 3 ü yükledikten sonra  sonra windows installerı güncelledim ama ondan sonra windows installer hep hata çıkarmaya başladı nasıl düzeltebilirimTerleme

CU_GS7
08-09-2008, 21:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Sistem geri yükleme ile düzelebilir..

CU_GS7
08-09-2008, 21:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Format demedim, yanlış anladın sanırım..
Sistem geri yükleme diyorum; XP'de şurdandı doğru hatılrıyorsam..: başlat>donatılar>sistem araçları>sistem geri yükleme
Denetim masasından da ulaşabilirsin..

Yani xp büyük ihtimalle senin o güncellemenden önce 1 geri yükleme noktası oluşturmuştur.. Sen de sistemi bu önceden sorunsuz çalışan zamana geri getirmeyi seçersen sorunun düzelebilir..

Banned
08-09-2008, 21:52   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sorun program yüklerken mi ortaya çıkıyor yoksa güncelleme yaparken mi?

tuncsaban
08-09-2008, 21:58   |  #5  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Installer ı yükledikten sonra sorun çıktı
[Buda installer sorunu]

CU_GS7
08-09-2008, 21:59   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

khramn,
Güncellemeyi yükledim diyor arkadaş..

Yeni güncelleme çıkınca düzelebilir tabi ama xp için daha yeni güncelleme çıkar mı çıkmaz gibi bir şey..
Bence sistemin kararlı çalışması açısından geri yükleme en basit çözüm.. Verilerini de yedeklersen bir kaybın olmaz..

1 çözüm daha; sistemi xp cd'si ile başlatıp "repair" seçeneği ile bir nevi sistem dosyalarının gözden geçirilmesini sağlarsın, işe yarayabilir..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 08 Eylül 2008 22:00
Banned
08-09-2008, 22:05   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Microsoft Windows'un birçok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.

Windows Installer'ı yeniden kaydettirmek için şu adımları izleyin:

Not Aşağıdaki adımları tamamlayamazsanız, yöntem 3'e geçin.
1.        Başlat'ı ve sonra Ara'yı tıklatın.

Başlat menüsü

2.        Tüm dosya ve klasörler'i tıklatın.

Arama formu

3.        Dosya adı kutusuna Msiexec.exe yazın ve Ara'yı tıklatın.

Arama formu

4.        Arama tamamlandığında, Msiexec.exe dosyasının konumunu not alın. Dosyanın konumu şu örnektekine benzer olmalıdır:
C:\Windows\System32

Arama Sonuçları formu

5.        Dosya menüsünde Kapat'ı tıklatarak Ara iletişim kutusunu kapatın.

Dosya menüsü

6.        Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

Başlat menüsü

7.        Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Çalıştır iletişim kutusu

8.        Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSIServer

Kayıt Defteri Düzenleyicisi

9.        Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, ImagePath öğesini çift tıklatın.

Çalıştır iletişim kutusu

10.        Görüntülenen Dize Düzenle iletişim kutusunda, Değer verisi kutusundaki dizenin, Msiexec.exe dosyası için 4. adımda belirlediğiniz doğru yolu içerdiğinden emin olun.

Not Aşağıda, doğru yola bir örnek gösterilmektedir; burada sürücü, Windows'un yüklü olduğu sürücüdür:
sürücü :\Windows\System32\msiexec.exe /V

Değer verisi kutusu doğru yolu içermiyorsa, gerekli değişiklikleri yapıp yolu düzeltin ve sonra da Tamam'ı tıklatarak Dize Düzenle iletişim kutusunu kapatın.

Çalıştır iletişim kutusu

11.        Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Dosya menüsünde, Çıkış'ı tıklatın.

Dosya menüsü

12.        Bilgisayarınızı Güvenli modda başlatın ve Msiexec.exe dosyasını kaydedin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
a.         Bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatın.
b.         Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve klavyenizde F8 tuşuna basın. Birden çok işletim sistemi önyüklemek üzere yapılandırılmış bir bilgisayarda, Önyükleme menüsünü gördüğünüzde F8 tuşuna basın.
c.         Ok tuşlarını kullanarak Güvenli Mod'u seçin ve ENTER tuşuna basın.
d.         Önyükleme menüsü yeniden görüntülenir ve ekranın altında mavi renkli "Güvenli Mod" sözcükleri görünürse, başlatmak istediğiniz yüklemeyi seçin ve ENTER tuşuna basın.
e.         Bilgisayarda oturum açın.
f.         Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna msiexec /regserver yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Çalıştır iletişim kutusu

13.        Bilgisayarınızı kapatın ve normal şekilde yeniden başlatın.

Ben sadece çözüm ylrında birini ekldim, diğerleri linkte mevcut. İnstaller hatası microsofta ofis yükleyememe şeklinde bildirilmiş ancak çözümler tüm windows installer hatasını düzeltmeye yönelik.İstediğiniz yolu kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

DarkHellKnightX
09-09-2008, 21:05   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

sistem geri yükleme dosya silmiyo arkadaşım bilgin olsun sadece yokmuş gibi gösteriyo c de windows içinde bir yere taşıyor