Windows: Kısayollardaki oku ortadan kaldırın

CHIP Online
23-10-2012, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows'ta kısayol simgelerinde görünen küçük ok sizi de rahatız ediyorsa, işte onu kaldırmanın yolu

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... kaldirin_36550.html

Resimlerle: Dinozorlar için Windows 8 Rehberi

Masaüstünde veya herhangi bir klasörde oluşturduğuz kısayolların simgelerinin sol altında küçük bir ok simgesi görünür. Bu simge, bilgisayara yeni başlayanların dosyalarla kısayolları karıştırmaması için faydalı olabilir. Ancak siz bu simgeye ihtiyaç duymuyorsanız, küçük bir kayıt defteri ayarı ile onu kaldırabilirsiniz. Ancak kayıt defteri ile uğraşmadan, bu ayarı ücretsiz bir araç ile yapmanız da mümkün.


Windows XP kullanıcıları, Microsoft'un &lt;span style="text-decoration: underline;">TweakUI</span> aracı ile kısayollardaki ok simgesini değiştirebilir veya kaldırabilirler. TweakUI'yi çalıştırdıktan sonra sol taraftan Explorer > Shortcut sayfasını açın ve sağ taraftan kısayol simgesini değiştirin veya kaldırın. Kısayollardaki "Kısayol..." ibaresini görmek istemiyorsanız, Explorer altındaki ayarlardan "Prefix "Shortcut to" on new shortcuts"ı bulun ve işaretini kaldırın (bu değişiklik, sisteminizi yeniden başlatmanızı gerektirebilir. Seçimlerinizi yaptıktan sonra Tamam'a veya Uygula'ya tıklayın.


Microsoft, Vista ve sonraki Windows sürümleri için bir TweakUI aracı geliştirmedi. Ancak aynı işi ücretsiz bir araç olan &lt;span style="text-decoration: underline;">Ultimate Windows Tweaker</span> ile yapabilirsiniz. Araç taşınabilir olduğundan indirip çalıştırmanız yeterli, onu yüklemenize gerek yok.


Ultimate Windows Tweaker'ı çalıştırdıktan sonra sol tarafta Additional Tweaks'e tıklayın. "Remove arrows from Shortcut icons" kutucuğunu işaretleyin. Kısayolların isimlerindeki "Kısayol..." ön ekini kaldırmak için "Remove "-Shortcut" suffix for new shortcuts" seçeneğini de işaretleyin. Son olarak Uygula'ya tıklayın.

Tüm Konu: Windows: Kısayollardaki oku ortadan kaldırın

Resimlerle: Dinozorlar için Windows 8 Rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr