Windows live messenge 8.5 ne dinliyorum

HPQ-User
07-10-2008, 21:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

purikss sormuş:
İyi günler benim problemim msn live messengerda ne dinliyorum özelliğini acamamaktan kaynaklanıyor. media player 11 serisi yüklü bilgisayarımda ama ne dinliyorumla ilgili internette ve microsoft türkiye adresinde yazılan neler varsa uyguladım. ama bi çare. Hiç bir sekilde bi etki yapmadı. Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. bu arada ben 32 bitlik bi laptop kullanıyorum derginizde ve sitenizde gecen yazılardan okudugum kadarıyla 64 bit daha güvenli yazıyor peki ben bu seviyeye laptopumu yükseltebilirmiyim eger yükseltirsem ne gibi artı* eksi yönleri olcak bi fikir sahibi olmak istiyorum bilginize....

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba satellite l40 serisi vista home premium yüklü 32-bit 1 gb ram 1.47 ghz işlemcili 358 mb ekran kartı laptop ...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

DaRWeLL
07-10-2008, 21:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

Msn proğramını kaldır ve yeniden indirip tekrar kur.Belki düzelebilir..

64bit in artıları

-forumda söylendiği gibi daha güvenlidir
-uygun donanım oluştugunda iyi performan verir
-takacağın rami tam olarak görür.32 bitler en fazla 3.3 gb görebiliyor..

eksileri:

-donanım ihtiyacı yüksektir.senin donanımında 64 bit işletim sistemine pek uygun değil.
-Bazı proğramların ve driverların 64bit desteği olmayabilir.bu durumdada o proğram yada driver kullanılamaz.oyunlardada böyle durumlar var...

umut101010
07-10-2008, 22:19   |  #3  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

arkadaşım mediaplayer ayarlarını kontrol etmeni öneririm mediapalyerı aç ve diğer seçeneklerden eklentiler kısmına gir ve arkapılanı bul orda messenger müzik eklentisi var o seçili değilse aktif hale getir

purikss
07-10-2008, 23:12   |  #4  
Yeni Üye
48 mesaj

denedim herseyi denedim onları teker teker yaptım ama genede olmuor bende anlamadım msni silip tekrar yüklemekten sıkıldım. yalnız bişi sölicem gecen bilgisayarıma avastı indirdim avast yüklenip restart attıktan sonra tarama yaparken sanki gözüme 8.1. msn diye bi komut dizini carptı bilgisayarda arattırdım ama hiçbisekilde msn 8.1. diye bi dosya bulamadı bende anlamadım ama yanlıs görmediğimden de eminim acaba dedim baska msn programı varda ondan mı yapıyor. Çünkü msn discovery programını indimiştim onu sildikten sonra bu problemler basladı onuda içinde virüs cıktı diye sildim acaba baglantısı olabilirmi....