Windows masaüstüne doping!

CHIP Online
01-03-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Daha hızlı çalışın! Kendinize ve uygulamalara yer açın, kısayolları yönetin ve şıklaştırın...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/windows-masaustune-doping_18573.html

Resimlerle: Windows 7 duvar kağıtları

Masaüstünüzdeki karmaşadan sıkıldınız mı? Gözünüzün önünde sık kullandığınız ve yüzüne bile bakmadığınız ikonlar birbirine girdiyse, masaüstü temizliğinin zamanı.

İşe kolaydan başlayalım, masaüstünteki ikonları tek tek silip temizleyebilir, farklı klasörlere taşıyarak toplayabilirsiniz. Ama bunun daha kolay bir yolu var.

1- Masaüstüne sağ tıklayıp açılan menüden Görünüm ve Masaüstü Öğelerini Göster seçeneğine tıklayarak tertemiz bir masaüstüne sahip olabilirsiniz.

Ayrıca farklı Windows sürümleri için temizlik, değişen duvar kağıtları ve Windows 7'ye özel hızlı çalışma, klasörlerinize hızlı erişme kolaylıkları sizi yazının devamında bekliyor....

Tüm konu: Windows masaüstüne doping!

İzleyin: Windows 7'ye çizgi kahraman

Resimlerle: Windows 7 duvar kağıtları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows masaüstünüz düzenli mi?

_hEro
01-03-2010, 00:22   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Son derece düzenli.Karışıklıktan hiç hoşlanmam.

ADEM-KAYA
01-03-2010, 00:32   |  #3  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Son derece görsel,ama bir o kadar da sade sayılır.

OSMAN BAĞÇEVAN
01-03-2010, 00:42   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

kolay olan düzenli yapmaktır..
asıl zor olan karışık yapmaktır..
En zevkli tarafıda karşında ki kişi masaüstü resmini gördüğünde bu hangi işletim sistemi diye sormasıdır :)
Şekil A :
http://i48.tinypic.com/ev766f.jpg
tıkla bak , ne kadar düzenli :)

Alıntı: CHIP Online  
Daha hızlı çalışın! Kendinize ve uygulamalara yer açın, kısayolları yönetin ve şıklaştırın...
üste verdiğim resimde programlara bakın..hangi programların kullanıldığına..
O programlar , sizin bu konunuzda olması gereken ''banko'' programlar..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 01 Mart 2010 00:47
Blackinred
01-03-2010, 00:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

Ben hepinize masaüstünü düzenli hale getirecek bir program tavsiye edeyim. Kullandığınızda Chip'in önerdiğibu tarz programların yüzüne bakmayacaksınız. Programın adı fences. Masaüstü öğelerini belirlediğiniz gruplar halinde bir grupta topluyorsunuz. Bu saydam (ya da isteğe göre değil) kutucuklara istediğiniz öğreyi sürükleyip koyabilrsiniz. İstediğiniz renkte veya saydamlıkta bunu yapanız mümkün. Ayrıca masaüstündeyken çift tıklayınca bütün simgeleriniz (kutucuklarınız) otomatik kaybolacak ve kullanmadığınız zaman gereksiz yere ortada durmuş olmayacak. Bağlantısını verdiğim sayfada kısa bir videosu mevcut. Kesinlikle deneyin. http://www.stardock.com/products/fences/

Süleyman.
01-03-2010, 00:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Son derece düzenlidir masaüstüm. Karışıklık hiçbir zaman olmaz. İhtiyacım olan herşey, masaüstü haricindeki yerlerindedir ve her zaman kolayca ulaşılır durumdadır. Hiçbir zaman karmaşa veya aradığını bulamama sorunu yaşamam. :)

Banned
01-03-2010, 02:28   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

azıyı sanki bir çocuk yazmış gibi. O kadar gereksiz ve basit bilgiler verilmiş. Örneğin Xp de çöp kutusunu kaldırmak için epeyce bir komut tarif edilmiş ancak windows 7 için "Windows 7'de ise aynı yerde olması gereken ayarları bulmak mümkün değil" denmiş. Oysa basit bir şekile kişiselleştirme seçeneğinden yapılacağı söylenmemiş. Bir diğeri rotketdock denmiş ancak çok daha kullanışlı objectdock tan bahsedilmemiş.

Son Düzenleme: khramn ~ 01 Mart 2010 02:33
heatblast
01-03-2010, 10:29   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,260 mesaj

kendi düzenimi yaptım bir tarafta programlar bir tarafta oyunlar

proofweb
01-03-2010, 20:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

Bana Göre Temiz ve Sade Ama Orasınada Siz Karar verin.
[URL=http://www.resimyukle.gen.tr/view-603_masaustum.jpg][/URL]