windows medya player dvd problemi

HPQ-User
21-08-2008, 09:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

haakaNN sormuş:
windows medya player de bir problemim var.medya player dvd koyduğum zaman oynatmıyor.eskiden bütün dvd leri açmasına rağmen şimi açmıyor.bilgisayar özelliklerinden girdiğim zaman bana kod,31 adlı bir sorundan bahsdiyor sizce ne yapmalıyım.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım fujitsu siemens laptop 1gb tek slot ram var 128 mgbyt ekran kartı var centrino işlemci.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Borga-x
21-08-2008, 09:40   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

k-lite codec pack dosyasını netten bul indir ve sıstemıne kur. Sorun çözülecektir.

erkanc
21-08-2008, 09:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

K-LİTE CODEC PACK yükle orada yükelmede dikkat dvd plug-inleri var ister cyberlik ister intervideo birtanesini seç

Kapalı Hesap (34907)
21-08-2008, 10:08   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşlar
BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ.!
Microsoft fikir ve sanat eserlerini koruma kanunları,telif hakları kanunları gereğince şu mantıkla hareket ediyor.,tüketicinin yürütmeye,oynatmaya,izlemeye,resimleri dahi paylaşmaya hakkı varmıdır,mantığı ile telif hakları kanunlarına göre telif hakkı ile korunan fikir ve sanat eserlerini izinsiz [ lisans'sız ] dinleyemiyorsunuz,izleyemiyorsunuz.satın aldığınız müzik cd.sini pc'nize kopyaladınız dinlemek için microsoft lisansı sizin adınıza pcye kayıt ediyor.,başka bir yerden kopya aldınız lisansı kayıtlı olduğu için oynatamıyorsunuz.,dinleyemiyorsunuz.,bilmenizi istedim...

skopske
25-09-2008, 23:39   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

merhabalar
yerel ayarlarınıza gore vistada media player dvd oynatmayabiliyor nedeni de arkadaşın dediği gibi telif hakları  
kanunu
aynı sorunu vista business kullanırken yasıyordum her turlu yontemi denedikten sonra bu surumun multi medyada kısıtlandırılmış olduguna kanaat kıldım cunku verdıgı hatda yok ekran cozunurlugu falan fılan gıbı sacma bır neden cıkması
sonra ben enterprise surumune upgrade ettım
bu sefer yıne oynatmadı bana power dvd 8 i yuklettı cozum olarak o da deneme surumu olarak yuklersenız kısıtlı kodek yukluyor full ıcın 100 dolara yakın bır ucret ıstıyor
onu da fulledım blue ray hd kodeklerını bıle yukledı blue ray rıpşerını ızleyebıldım ancak gelgelelım DVD olayına bir fiyasko son uyarısı nihayet tatmın edıcı bolge ayarlarınıza gore bulundugunuz cografyada kayıttan dvd oynatmak telif haklarına gore yasaklanmıs bu arada ingilizce vista surumu kullanan arkadaslarım bu sorunu yasamadılar ben ise türkçe surumu kullanıyorum simdi fellık fellık yerel ayarlarımı ve dil paketlerimi nasıl degiştiririm diye uğraşıyorum bu konuda asama kaydetmış birilerinden de yardım beklıyorum...

YasarS
25-09-2008, 23:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Windows media player o kadarda önemli değil kodek paketini yüklerken verilen media player klasik hertürlü oynatmayı sağlıyor.