Windows Phone 8.1 hareket algılayabilir!

CHIP Online
22-11-2013, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows Phone 8'e gelmesi beklenen "büyük" güncelleme, ceplere bu yeteneği de kazandırabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... ayabilir_43765.html

Resimlerle: Dünyanın en pahalı 10 cep telefonu

Windows 8.1 güncellemesinin ardından Microsoft'u şu sıralar en çok meşgul eden iş, belki de Windows Phone 8.1 için hazırladığı benzer güncelleme. Windows Phone 8.1 güncellemesini "kod adları" ise internete sızdı bile.


Nokia'nın cihazlarını sıkça sızdırmasıyla tanıdığımız evleaks Twitter hesabında bu kez Nokia'nın Windows Phone 8.1'li ilk cihazlarının kod adları göründü. Sızıntıya göre Finlandiyalı firmanın WP 8.1'li ilk ceplerinin kod adları, "Goldfinger" ve "Moneypenny" olacak. Raporlara göre Goldfinger bir amiral gemisi modeli, Moneypenny ise daha uygun fiyatlı bir model olacak.


Goldfinger'ın Nokia'nın senelerdir geliştirdiği hareket algılama işlevine sahip olabileceği söyleniyor. Şirket içinde "3D Touch" olarak adlandırılan işlev, ekrana dokunmadan telefon üzerinde yaptığınız hareketleri algılayabiliyor. İddiaya göre Goldfinger, telefonun üzerinde ve yanında yaptığınız hareketleri görebiliyor. Buna benzer işlev, Samsung Galaxy S4'te de "Air Gestures" işlevi altında sunuluyordu.


Windows Phone 8.1'in Microsoft'un mobil platformuna getireceği yenilikler arasında yeni bir uyarı merkezinin, Microsoft'un Siri'sinin ve çoklu görev geliştirmelerinin olacağı düşünülüyor.

Tüm Konu: Windows Phone 8.1 hareket algılayabilir!

Resimlerle: Dünyanın en pahalı 10 cep telefonu

Kaynak: www.chip.com.tr