Windows Phone 8'li HTC 8S testte!

CHIP Online
28-12-2012, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

HTC'nin yakında ülkemizde de satışa sunulacak WP8'li cebi HTC 8S'i her ayrıntısına kadar inceledik!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/wi ... s-testte_37801.html

Resimlerle: Hangi cep, ne kadar konuşturuyor?

HTC'nin Windows Phone 8'li amiral gemisi HTC 8X'in ardından bu kez biraz daha küçük ve daha ılımlı özelliklere sahip HTC 8S'i test merkezimizde ağırladık. Peki HTC 8S ne kadar iyi, 8X ile arasındaki fark büyük mü? Bu soruları ve fazlasını makalemizde yanıtlamaya çalışacağız.


Hem Android'i hem de Windows Phone'u bir arada götürmeyi tercih eden HTC'nin 8S modeli 4 inç'lik bir ekranla geliyor. Ekranın özelliklerine daha sonra değineceğiz. Ancak 8S'i kutusundan çıkarıp elinize aldığınızda, onun büyüklük dengesini tam anlamıyla tutturduğunu hissedeceğinizi söyleyelim. 8S'i tek elle kullanmanız, hem boyutu ve hafifliği, hem de kasasının elinizden kaymayan yapısı sayesinde inanılmaz derecede kolay.


8X'den farklı olarak 8S, yekpare bir kasaya sahip değil. Pilini çıkartmanız mümkün olmasa da, depolama alanınızı microSD yoluyla rahatlıkla genişletebilirsiniz. 16GB depolama alanı ile gelen 8X'in aksine, 8S'de sadece 4GB depolama alanı bulunuyor, ancak belirttiğimiz gibi bu alanı bir microSD kartı yoluyla büyütmeniz mümkün.


Tüm Konu: Windows Phone 8'li HTC 8S testte!

Resimlerle: Hangi cep, ne kadar konuşturuyor?

Kaynak: www.chip.com.tr