Windows Phone'dan örnek alınacak 5 özellik!

CHIP Online
30-09-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows Phone, iOS ve Android'in çok gerisinde kaldı ama onlara örnek olacak özellikleri de var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -ozellik_49805.html

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Windows Phone, tam anlamıyla Microsoft'un umduğu yere gelememiş olabilir, ancak yine de Android ve iOS'a öğreteceği birkaç şey var.


Windows Phone'lu telefonlar, Android ve iOS'lu telefonlar gibi tonlarca satmıyorlar, ancak yine de belirli bir pazar payına sahipler. Microsoft'un işletim sisteminin sahip olduğu yenilikler ise bazen Android ve iOS için iyi birer örnek teşkil edebiliyor. İşte önümüzdeki ay ve yıllarda Android ve iOS'a eklenebilecek birkaç Windows Phone özelliği.


Daha az dokunuşla daha hızlı sonuçlar


Windows Phone ilk çıktığında şaşırtıcı özelliklerinden bir tanesi, çektiğiniz fotoğrafı hızla Facebook'a yüklemenize izin vermesiydi. Çektiğiniz bir fotoğrafı sadece 3 adımda Facebook'a yükleyebiliyorsunuz. Varsayılan yükleme konumu olarak Facebook'u kullanıyorsanız, adım sayısı daha da azalıyor.


Android ve iOS da bu kolaylığı artık sunuyor, ancak Windows Phone 8.1'in arayüzü etkilemeye devam ediyor. Örneğin bir uygulamayı bulmak için sola sürükleyip ilk harfine dokunmanız yeterli oluyor. Android ve iOS'ta ise önce uygulama listesini açmanız, ardından ekranı kaydırarak uygulamayı aramanız gerekiyor.


Telefonların daha iyi kameralara ihtiyacı var


Özellikle 9xx ve 10xx serisi Lumia cihazlar, Carl Zeiss lensleri ve resim işleme teknolojileriyle öne çıkıyorlar. Bazı yönlerden ise iPhone'un kamerasından üstün bir kameraya sahipler. Motorola, Samsung ve hatta Sony'nin Android'li cihazları ise kamera konusunda zorluklar yaşadılar.


Tüm Konu: Windows Phone'dan örnek alınacak 5 özellik!

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: www.chip.com.tr