Windows Setup [Ems Enabled] > Win7 Sorunu.Yardım !

serhatsahin91
08-05-2010, 13:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Arkadaslar dvd yi takıyorum. kurulumu açıyorum ama bu uyarı gelıyor..  Windows Setup [Ems Enabled]

Win7 kuramıyorum...Nedir bu ? bakıyorum netten kuruluma... kurulum sayfası açılmıyor bende...ne iştir bu yau..şimdi xp sp3 kullanıyorum.

* kurulumu araştırdım netten.tmm ilk önce bu safya açılıyo ;

peşinden aşagıdaki sayfanın gelmesi gerek ama malesef :( gelmiyo...en üstte belirttiğim resimdeki ekran geliyor. sonra ENTER diyorum ekranda ;
system32/boot/winload.exe diye bi yazı gösteriyor. alt satırında da
status : 0x0000001
İnfo: the selected entry could not be loaded because the application is missingor corrupt  <<zıyor. Yani uygulama bozuk olduğu için seçilen girdi yüklenemedi demiş.bilgisi olandan yardım bekliyorm cd den mi yoksa pc den mi kaynaklanıyor anlamadım.ama bence pc den değil çünkü başka bi arkadastan da win7 cd sı aldım o sorunsuz kurmus ama bende yine aynı hatayı verdi.... ( vista nefretim oldu :o xp dende fena sıkıldım desem yeridir. artık win7 ye geçmek ıstıyrm ama 1 aydır halledemedım :)) ) <

Son Düzenleme: serhatsahin91 ~ 08 Mayıs 2010 16:29
Tolunay Kaymakçı
08-05-2010, 14:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

O   ekranda ENTER'a basacaksın.

serhatsahin91
08-05-2010, 15:50   |  #3  
OP Taze Üye
17 mesaj

basıyorum kardesım... evt. ama sonra bi ekran çıkıyo.. system32/boot/winload.exe felan yazıyo...alt satırda 0x000001 felan mı ne tam hatırlamıyorum böyle bi yazılar var. sonra yine enter diyorum ama yine aynı ekran geliyo.bi hata var ama anlamadım :( netten araştırıyorum ama bişey bulamadım. vista kullandım xp kullandım.. pc win7 için yetiyo. :s neden normal kurulum sayfası açılmıyo anlamadım.

nonpasaran
08-05-2010, 17:41   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

eğer laptopsa harddiskindeki recovery bölüntüsünün bootloader ı yüzünden oluyor. İlk önce dvd den başlat daha sonra bu ems etkin ekranında esc ye bas pc tekrar başlayacak başladığında yine soracak dvd den önyükleme için bir tuşa basın diye bas bu sefer windows 7 kurulumunun açılması lazım olmadı tekrar deneolmadı disk yönetiminden bu recovery bölüntüsünü biçimlendir(Tabii muhtemelen orada lisanslı vista n var onu kaybedeceksin pc ile beraber verilen recovery dvd si durmuyorsa)
edit: iyi okumamışım yazdıklarını sen zaten o bölüntüyü silmişsin o açılan ekran eskiden lisanslı işletim sisteminin bulunduğu recovery bölüntüsünden format atabilmen için enter a bastığında oraya bakıyor ve sildiğin için hata veriyor1-ilk dediklerimi uygula2-Markayı yazmamışsın sen biostan dvd ye öncelik vereceğine recovery yi çalıştıran tuşa basıyor olabilirsin biosu açıp dvd yi birinci sıraya al eğer biostan doğru ayarlamayı yaptıysan açılışta dvd den yüklemek için bir tuşa basın demesi lazım3- Olamadı easybcd ile vista  boot dosyasını sil4-Bunlarla hiç uğraşman gerek yok xp kullanıyorum demişsin aç xp yi tak 7 dvd sini setupa çift tıkla kurAğzı kulaklarına varıyorhttp://nonpasaran-windows7.blogspot.com/2010/02/windows-7-kurulumu.htmlburada detayları ile anlattım

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 08 Mayıs 2010 17:50
serhatsahin91
08-05-2010, 21:05   |  #5  
OP Taze Üye
17 mesaj

dvd den başlatıyorum zaten. xp kurarken bi sorun çıkmıyodu. :s  xp den tak kur işine gelince :) olmuyo ordan da denedim. :s

nonpasaran
08-05-2010, 22:28   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: serhatsahin91  
dvd den başlatıyorum zaten. xp kurarken bi sorun çıkmıyodu. :s  xp den tak kur işine gelince :) olmuyo ordan da denedim. :
arkadaşım sen enson yazdığımı verdiğim linki okumadın mı?
Sadece dvd nin içeriğini masüstüne bir klasöre kopyala sonra setup a tıkla kurulsun gitsin illa boot etmek zorundamısın?

mancukya
09-05-2010, 00:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

nasil boot ederse etsin arkadasin dvdsi okuma sorunu yasiyor bu dvdler baskasinda olup arkadasta olmuyorsa sebeb belli.
Ayrica xp uzerinden masaustunden yükseltme surumu haric zor yapar bu olayi o zaten bildigim kadariyla xpden yükseltme olayida yok.

nonpasaran
09-05-2010, 01:04   |  #8  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: mancukya  
nasil boot ederse etsin arkadasin dvdsi okuma sorunu yasiyor bu dvdler baskasinda olup arkadasta olmuyorsa sebeb belli.
Ayrica xp uzerinden masaustunden yükseltme surumu haric zor yapar bu olayi o zaten bildigim kadariyla xpden yükseltme olayida yok.
arkadaşım ne yükseltmesi ne zoru işkembe-i kübradan konuşmayın bilmiyorsanız
defalarca yaptığım şey

Boracalin
09-05-2010, 01:42   |  #9  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: mancukya  
İyi de arkadaşım nonpasaran ; yükseltmeden bahsetmemiş ki... direk C: üzerinden kurulumdan bahsediyor anladığım kadarı ile...Birde şunu denesek XP ile hard format ardından W7 kurulumu olmaz mı ?O da olmadı yeni bir hdd :P

OSMAN BAĞÇEVAN
09-05-2010, 06:03   |  #10  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Alıntı: serhatsahin91  
1 aydır halledemedım :)) ) <
1 aydır bunun cevabını aramak yerine , google ye bir saat soru sorsaydınız cevabını alırdınız..
Google olmasada , dvd yi düşük hızda yazdırmayı deneseydiniz yada ne bileyim arkadaşınızın dvd-rw ı ile kurmayı deneseydiniz sorun hiç uzamaz çözülürdü.

Aynı sorun benim başımada geldi ve sorunu çözmek 10 dk mı almamıştı

kkantav
29-07-2012, 17:21   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Üzerinde bir çok defa deneme yaptığım ancak çözemediğim bir sorun bu, yalnız bu Windows Setup ( EMS Enabled ) Emergency Management Services ı disabled yapmanın nereden yapıldığı, konusunda bir bilgim yok. Ancak deneyim edindiğim bilgi şu yönde,

Eğer siz Windows 7 32 bit bir işletim sistemi kurduysanız ve bunu CD veya DVD den herhangi biri fark etmez. tekrar sistem kurmak istediğinizde ilk önce kullandığınız Media ürünü (CD/DVD) neyse onu kullanmanız gerekiyor.

Kısacası ilk kullandığın DVD veya CD kullanılmasına izin veriyor. 32 bit ise 64 bit sistem kurma imkanın yok.

bir başka deneyim ise eğer Emergency Management Services  Acil Yönetim Servisi, bilgisayarınızın işletim sistemi çökme durumunda devreye gidiği EMS Disabled edilirse, genelde Laptoplarda kurtarma fonksiyonu bulunur Free Dos Değilse, bu fonksiyon çalışmayacaktır. sistem recovery için aktif olarak tutuluyor. aşağıdaki link faydalı olablir:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc753847(v=ws.10)

Son Düzenleme: kkantav ~ 29 Temmuz 2012 17:40