Windows'ta en pratik pencere yönetimi

CHIP Online
28-12-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Aynı anda çok sayıda pencereyle çalışıyorsanız, bu bedava araçla tüm karışıklığı ortadan kaldırın...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... yonetimi_24334.html

Resimlerle: Yıllara meydan okuyan yazılımlar!

Windows'ta aynı anda birden fazla pencere ile çalışmaya ihtiyaç duyuyorsanız büyük ihtimalle pencereler arasında geçiş yapmak size zaman kaybettiren en önemli engellerden biridir. İhtiyaç duyduğunuz diğer pencereyi ALT + TAB veya ALT + SHIFT + TAB tuş kombinasyonları ile aramak eğer az sayıda pencere açıksa bir çözüm olabilir ama aynı anda görüntülemek istediğiniz pencereler varsa bu da çözüm olmayabilir.

Bu durumlarda ücretsiz WinNumpad Positioner adlı bir yardımcı işinizi kolaylaştırabilir. Çalışmak için fazla sistem kaynağına ihtiyaç duymayan (ve bu yüzden bilgisayarınızı yavaşlatmayan) bu ufak program Windows tuşu ve nümerik klavye yardımı ile açık olan pencereleri dilediğiniz gibi düzenlemenize yardımcı olabilir.

Örneğin Windows + Nümerik klavyedeki 6 tuşu ile aktif pencereyi ekranın sağına taşıyabilirsiniz. Windows + 2 tuş kombinasyonu ise aktif pencereyi ekranın üst kısmına taşıyacaktır. Diğer tuş kombinasyonlarını da şu adresten indirebileceğiniz WinNumpad Positioner'dan öğrenebilirsiniz.


Tüm konu: Windows'ta en pratik pencere yönetimi

Resimlerle: Yıllara meydan okuyan yazılımlar!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: WinNumpad Positioner'ı nasıl buldunuz?