windows'taki turkce karakterler

HPQ-User
28-03-2008, 04:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

zerya sormuş:
ben isvecteyim. kullandigim makinayi turkiyeden getirdim windows'ta  turkce ve isvecceye ozel bazi harfler yok! ornegin a'nin uzeine iki nokta veya gene a'nin uzerine kucuk bir yuvarlak vs.vs. ben oncelikle isvec klavyesini makinaya nasil yukleyebilirim? ve windows turkceben bunu hem isvecce hem turkce kullanabilirmiyim?
bir sorum daha olacak= surekli bir yazi cikiyor SISTEMINIZ RISK ALTINDA OLABILIR!!!!!
ANTIVIRUS LISANSI SONA ERMIS!!!!
ben bunlari nasil cozebilirim?
aslina bakarsaniz cok fazla bilgim yok bilgisayarlar ve programlari hakkinda uyeniz olmayi dusunuyorum ama  belli saatlerde makinanin basindami olmam gerekiyor?
ve benim gibi az bilgisi olan kisilerde yararlanabilirmi sizin bu programinizdan yani faydasini gorurmu?
boyle bir firsat verdiginiz icinde sizi kutlar calismalarinizda basarilar dilerim.
hoscakalin

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
bilmiyorum. yanliz kullandigim makina lap top toshiba sanirim 2003 yilinda satin alinmis

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

stern
28-03-2008, 10:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Denetim masasında bölge ve dil seçenklerine gelin burda diller bölümünde ayrıntılara tıklayın ekle seçeneği ile kullanmak istediğiniz klavye dillerini bu bölüme ekleyin dil çubuğuna tıkladıktan sonra ilgili saatin yanında dil çubuğunu göreceksin burda istediğin zaman klavye dillerini değiştirebilirsin